Dordrecht, Netherlands

Landgoed Dordwijk opent even de immer gesloten poort

Eigenlijk zit-ie altijd dicht, maar afgelopen weekend ging de poort van landgoed Dordwijk weer eens een keertje open voor een zogenoemde publiekwandeling, een rondleiding met een gids van het IVN, het Instituut voor Natuureducatie. RTV Dordrecht haakte aan.
Stephanie Roggekamp | 17 augustus 2021 09:05 | Aangepast op 17 augustus 2021 09:05
Het historische landgoed werd tussen 1630 en 1635 als buitenplaats aangelegd voor rijke Dordtenaren, die in de zomer de stinkende stad ontvluchtten. Onder andere de kasteel-boerderij, vlakbij de entree, herinnert aan die tijd.

Dordwijk werd halverwege de 19-de eeuw door landschaps-bouwkundige en tuinarchitect Jan David Zocher jr. omgevormd tot een park in Engelse landschapsstijl, met slingerende vijvers en paden, bijbehorende beplanting, een hertenwei, bijzondere bruggen en bomen.

Tegelijk met die omvorming werden Huize Dordwijk (1855) en de Oranjeerie (1861) gebouwd. Later, in 1892, werd Villa Sorghvliet aan het park toegevoegd. Van de vele buitenplaatsen op het Eiland van Dordrecht is Landgoed Dordwijk als enige zo gaaf bewaard gebleven.

De deelnemers aan de wandeling reageerden enthousiast. De rondleiding leverde hen niet alleen veel wetenswaardigheden, maar ook prachtige plaatjes op van dit verborgen stukje Dubbeldam. Eén keer per maand wordt er door het IVN een rondleiding georganiseerd. 

Benieuwd naar de rest van de rondleiding? Donderdag in ons programma Eilandleven is er een uitgebreide reportage te zien. Terugkijken kan via ons YouTube-kanaal.

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

Senol is al 40 jaar theatermeester en krijgt onderscheiding: 'Ik moest er een paar dagen van bijkomen'

Theatermeester Senol Ünlütürk uit Papendrecht heeft een onderscheiding ontvangen. Hij zet zich al ve...

Donald Duck gaat op avontuur bij molens in Kinderdijk: 'Nederland is heel stripgeniek'

Donald Duck is in zijn lange loopbaan al op een heleboel plekken geweest, maar deze keer strijkt hij...

Op de koffie bij dit asielschip: bewoners heten de buurt welkom

Het is de vierde zaterdag van september en dat betekent één ding: het is Nationale Burendag. Tijdens...

Goede tweede helft biedt hoop voor FC Dordrecht: 'We toonden meer lef'

FC Dordrecht toonde zich vrijdagavond twee gezichten in het 1-1 gelijkspel tegen De Graafschap. Voor...

FC Dordrecht wisselt mindere helft af met betere en deelt met De Graafschap (1-1)

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het thuisduel met De Graafschap. De ploeg ...

FC Dordrecht kent eerste tegenstander in KNVB Beker

FC Dordrecht gaat in de eerste ronde van de KNVB Beker op bezoek bij Willem II. Dat werd vrijdag dui...