gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landgoed voor dementerenden in de maak

Dementerenden die in een landelijke omgeving wonen met een moestuin en wat dieren om de hoek. In 2020 moet dat in Dordrecht verwezenlijkt zijn onder de naam Wijland van Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het idee komt van Drechtstadboer, een organisatie die onder andere stadslandbouw wil bevorderen. Dat zou ook op het Wijland moeten gebeuren. Naast het gewone verplegend personeel moeten ook een echte boer en leerlingen van zorg- en groenopleidingen een rol krijgen op het landgoed.

Volgens Annette de Vlieger, penningmeester van Drechtstadboer, is het aangetoond dat het goed is voor dementerenden om in het groen te wonen. Het zou het proces van dementeren vertragen.

Een locatie voor het Wijland is nog niet gevonden. Van percelen die mogelijk in aanmerking komen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden en dat is nogal een tijdrovende zaak. Daarom wordt er eerst gekeken om genoeg investeerders te vinden om het project financieel rond te krijgen.

Lees ook

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.