gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landgoed voor dementerenden in de maak

Dementerenden die in een landelijke omgeving wonen met een moestuin en wat dieren om de hoek. In 2020 moet dat in Dordrecht verwezenlijkt zijn onder de naam Wijland van Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het idee komt van Drechtstadboer, een organisatie die onder andere stadslandbouw wil bevorderen. Dat zou ook op het Wijland moeten gebeuren. Naast het gewone verplegend personeel moeten ook een echte boer en leerlingen van zorg- en groenopleidingen een rol krijgen op het landgoed.

Volgens Annette de Vlieger, penningmeester van Drechtstadboer, is het aangetoond dat het goed is voor dementerenden om in het groen te wonen. Het zou het proces van dementeren vertragen.

Een locatie voor het Wijland is nog niet gevonden. Van percelen die mogelijk in aanmerking komen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden en dat is nogal een tijdrovende zaak. Daarom wordt er eerst gekeken om genoeg investeerders te vinden om het project financieel rond te krijgen.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.