gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Landgoed voor dementerenden in de maak

Dementerenden die in een landelijke omgeving wonen met een moestuin en wat dieren om de hoek. In 2020 moet dat in Dordrecht verwezenlijkt zijn onder de naam Wijland van Dordrecht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het idee komt van Drechtstadboer, een organisatie die onder andere stadslandbouw wil bevorderen. Dat zou ook op het Wijland moeten gebeuren. Naast het gewone verplegend personeel moeten ook een echte boer en leerlingen van zorg- en groenopleidingen een rol krijgen op het landgoed.

Volgens Annette de Vlieger, penningmeester van Drechtstadboer, is het aangetoond dat het goed is voor dementerenden om in het groen te wonen. Het zou het proces van dementeren vertragen.

Een locatie voor het Wijland is nog niet gevonden. Van percelen die mogelijk in aanmerking komen moet het bestemmingsplan gewijzigd worden en dat is nogal een tijdrovende zaak. Daarom wordt er eerst gekeken om genoeg investeerders te vinden om het project financieel rond te krijgen.

Lees ook

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.