Dordrecht, Netherlands

Langer cameratoezicht op Kromhout

Burgemeester Wouter Kollf heeft besloten de drie camera’s op de Kromhout, Vrieseplein en Cornelis de Wittstraat te laten staan tot tenminste 1 oktober 2019. Daarna wordt bekeken of de camera’s nog nodig zijn.
Petra Scheurwater | 20 juni 2019 19:11 | Aangepast op 20 juni 2019 19:11
In januari werden de camera’s geplaatst, omdat er veel overlast was. Bewoners voelden zich sinds de komst van een opvanglocatie van het Leger des Heils in 2018 niet veilig door het vele alcohol- en drugsgebruik in de buurt. Daar is sinds de komst van de camera's geen sprake meer van, volgens de gemeente. De afdeling Handhaving bekijkt de beelden live en achteraf en signaleert regelmatig incidenten die doorgegeven worden aan de politie.

In de omgeving staat het veiligheidsgevoel nog steeds onder druk. De verwachting is volgens de gemeente dat door de inzet van camera's te verlengen de toename van het aantal incidenten beperkt wordt gehouden.

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...