gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Langste straatgedicht ooit zaterdag van start op Voorstraat

bce88627f5d83731100ce12148df0423.jpg

Winkeliers op de Voorstraat willen het grootste straatdicht ooit maken. Dichter Marieke van Leeuwen geeft zaterdag de aftrap hiervan, als ze de eerste vijf regels zal dichten.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
Op initiatief van de Winkeliersvereniging Voorstraat-West en de Grote Spuistraat kun je voor twee weken lang jouw gedichten schrijven op een grote rol papier. Hierbij kun je steeds reageren op de gedichten van de voorganger waardoor er uiteindelijk één groot gedicht uit komt.

Marieke van Leeuwen heeft verzonnen om het langste straatdicht te gaan maken. Het thema ervan is ‘winkelen in de stad, toen, nu en in de toekomst'.

Marieke van Leeuwen zal het gedicht beginnen met vijf regels. Dit zal bij de Juffrouw Pollewop op de kop van Voorstraat-West gebeuren. Daarna volgen nog twee Dordtse dichters, Esther de Beun en Jaime Quant met een stuk gedicht. Vervolgens kunnen omwonenden, winkelen publiek, toeristen en alle andere voorbijgangers het dichtwerk aanvullen. Dit kan twee weken lang, het resultaat van het straatgedicht zal op 1 december gepresenteerd worden.

Lees ook

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.

yv202643NKS07708.jpg

Kuijt verlengt bij FC Dordrecht: vijf vragen over zijn langere verblijf

Het hing al even in de lucht, maar nu is het officieel. Dirk Kuijt is ook de komende jaren de trainer van FC Dordrecht. Hij heeft zijn contract met twee jaar verlengd tot medio 2028. De Streekomroep geeft antwoord op vijf veelgestelde vragen.

2025-03-11-Hongingraatbalkons-1-1024x576.jpg

Unieke balkons brokkelen af: dit moet er gebeuren om de veiligheid te verbeteren

De afbrokkelende honingraatbalkons in Ridderkerk kunnen worden hersteld zonder de cultuurhistorische waarden ervan verloren gaan. Dat concluderen restauratiearchitecten van Bureau Polderman, die in opdracht van de gemeente op zoek gingen naar een oplossing voor de bezwijkende balkons.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: deze werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de N915 komen eraan

Het asfalt op de N915, tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht wordt tot juni vernieuwd door Rijkswaterstaat. Ook wordt er in deze periode verder gewerkt aan de renovatie van de Brug over de Noord, die in de N915 ligt. Er komen tot begin mei twee nachtafsluitingen aan en een meerdaagse afsluiting.

60036f0b-d687-3a8a-9078-15280831f0e9.jpg

Flinke file op A16 door botsing op Moerdijkbrug

Op de A16 is donderdagochtend een ongeluk gebeurd op de Moerdijkbrug richting Dordrecht. Niemand is daarbij gewond geraakt. Wel zijn twee rijstroken dicht en er is een flinke file ontstaan op de weg.