gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Langste straatgedicht ooit zaterdag van start op Voorstraat

bce88627f5d83731100ce12148df0423

Winkeliers op de Voorstraat willen het grootste straatdicht ooit maken. Dichter Marieke van Leeuwen geeft zaterdag de aftrap hiervan, als ze de eerste vijf regels zal dichten.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
Op initiatief van de Winkeliersvereniging Voorstraat-West en de Grote Spuistraat kun je voor twee weken lang jouw gedichten schrijven op een grote rol papier. Hierbij kun je steeds reageren op de gedichten van de voorganger waardoor er uiteindelijk één groot gedicht uit komt.

Marieke van Leeuwen heeft verzonnen om het langste straatdicht te gaan maken. Het thema ervan is ‘winkelen in de stad, toen, nu en in de toekomst'.

Marieke van Leeuwen zal het gedicht beginnen met vijf regels. Dit zal bij de Juffrouw Pollewop op de kop van Voorstraat-West gebeuren. Daarna volgen nog twee Dordtse dichters, Esther de Beun en Jaime Quant met een stuk gedicht. Vervolgens kunnen omwonenden, winkelen publiek, toeristen en alle andere voorbijgangers het dichtwerk aanvullen. Dit kan twee weken lang, het resultaat van het straatgedicht zal op 1 december gepresenteerd worden.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?