gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Langste straatgedicht ooit zaterdag van start op Voorstraat

bce88627f5d83731100ce12148df0423

Winkeliers op de Voorstraat willen het grootste straatdicht ooit maken. Dichter Marieke van Leeuwen geeft zaterdag de aftrap hiervan, als ze de eerste vijf regels zal dichten.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
Op initiatief van de Winkeliersvereniging Voorstraat-West en de Grote Spuistraat kun je voor twee weken lang jouw gedichten schrijven op een grote rol papier. Hierbij kun je steeds reageren op de gedichten van de voorganger waardoor er uiteindelijk één groot gedicht uit komt.

Marieke van Leeuwen heeft verzonnen om het langste straatdicht te gaan maken. Het thema ervan is ‘winkelen in de stad, toen, nu en in de toekomst'.

Marieke van Leeuwen zal het gedicht beginnen met vijf regels. Dit zal bij de Juffrouw Pollewop op de kop van Voorstraat-West gebeuren. Daarna volgen nog twee Dordtse dichters, Esther de Beun en Jaime Quant met een stuk gedicht. Vervolgens kunnen omwonenden, winkelen publiek, toeristen en alle andere voorbijgangers het dichtwerk aanvullen. Dit kan twee weken lang, het resultaat van het straatgedicht zal op 1 december gepresenteerd worden.

Lees ook

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.