gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Langste straatgedicht ooit zaterdag van start op Voorstraat

bce88627f5d83731100ce12148df0423.jpg

Winkeliers op de Voorstraat willen het grootste straatdicht ooit maken. Dichter Marieke van Leeuwen geeft zaterdag de aftrap hiervan, als ze de eerste vijf regels zal dichten.

Ricco Gramsma |  | Aangepast op
Op initiatief van de Winkeliersvereniging Voorstraat-West en de Grote Spuistraat kun je voor twee weken lang jouw gedichten schrijven op een grote rol papier. Hierbij kun je steeds reageren op de gedichten van de voorganger waardoor er uiteindelijk één groot gedicht uit komt.

Marieke van Leeuwen heeft verzonnen om het langste straatdicht te gaan maken. Het thema ervan is ‘winkelen in de stad, toen, nu en in de toekomst'.

Marieke van Leeuwen zal het gedicht beginnen met vijf regels. Dit zal bij de Juffrouw Pollewop op de kop van Voorstraat-West gebeuren. Daarna volgen nog twee Dordtse dichters, Esther de Beun en Jaime Quant met een stuk gedicht. Vervolgens kunnen omwonenden, winkelen publiek, toeristen en alle andere voorbijgangers het dichtwerk aanvullen. Dit kan twee weken lang, het resultaat van het straatgedicht zal op 1 december gepresenteerd worden.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.