gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laptops en beschermingsmateriaal gestolen uit net geopende teststraat

29a526f8deb5a4196da698f96fdbb2e6

In de nieuwe teststraat in Dordrecht is zondagochtend ingebroken. De commerciële teststraat aan de Merwedestraat werd afgelopen vrijdag in gebruik genomen. Dieven hebben veel beschermingsmateriaal, twee laptops en een koffiezetapparaat meegenomen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Ze hebben bij de receptie een raam ingeslagen en alles overhoop gehaald", zegt een medewerker van de teststraat tegen mediapartner Rijnmond. "De tests hebben ze gelukkig laten liggen. Waarschijnlijk wisten ze niet wat ze ermee aan moesten."

De gegevens op de laptops bevatten volgens de medewerker geen gevoelige informatie. Die zijn beschermd opgeslagen in iCloud.

Politie heeft zondagochtend sporenonderzoek gedaan en is druk bezig om via vingerafdrukken de overvallers te vinden. "Helaas hebben we nu nog geen camera's, maar die gaan we morgen meteen plaatsen."

Volgens de medewerker van de teststraat heeft de diefstal geen gevolgen gehad voor de geplande tests. "Collega's namen hun eigen laptop mee van huis en we hebben van andere teststraten in de buurt ook materialen gekregen om mensen te kunnen testen."

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.