gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Laptops en beschermingsmateriaal gestolen uit net geopende teststraat

29a526f8deb5a4196da698f96fdbb2e6

In de nieuwe teststraat in Dordrecht is zondagochtend ingebroken. De commerciële teststraat aan de Merwedestraat werd afgelopen vrijdag in gebruik genomen. Dieven hebben veel beschermingsmateriaal, twee laptops en een koffiezetapparaat meegenomen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Ze hebben bij de receptie een raam ingeslagen en alles overhoop gehaald", zegt een medewerker van de teststraat tegen mediapartner Rijnmond. "De tests hebben ze gelukkig laten liggen. Waarschijnlijk wisten ze niet wat ze ermee aan moesten."

De gegevens op de laptops bevatten volgens de medewerker geen gevoelige informatie. Die zijn beschermd opgeslagen in iCloud.

Politie heeft zondagochtend sporenonderzoek gedaan en is druk bezig om via vingerafdrukken de overvallers te vinden. "Helaas hebben we nu nog geen camera's, maar die gaan we morgen meteen plaatsen."

Volgens de medewerker van de teststraat heeft de diefstal geen gevolgen gehad voor de geplande tests. "Collega's namen hun eigen laptop mee van huis en we hebben van andere teststraten in de buurt ook materialen gekregen om mensen te kunnen testen."

foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?