gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lara Boonstoppel stopt bij Nederlands Korfbalteam

Voor de Dordtse Korfbalspeelster Lara Boonstoppel is na twee jaar een einde gekomen aan haar carrière in het Nederlandse Korfbalteam. Bondscoach Wim Scholtmeijer heeft dit afgelopen maandag aan haar medegedeeld. Boonstoppel won afgelopen jaar nog goud op het EK Korfbal.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Voor de korfbalster kwam de beslissing van Scholtmeijer wel enigszins als een verrassing. ´De timing van de bondscoach vond ik wel verrassend. Er was geen sprake van een selectiemoment en daarom zag ik het ook totaal niet aankomen.´ Volgens Boonstoppel kiest Scholtmeijer voor een aanvallend team. ´Ik zie mezelf meer als een verbindingsspeler. Omdat er binnen het korfbal steeds meer voor het type spel gekozen wordt waarbij de aanval centraal staat, kan ik me wel vinden in het besluit van de bondscoach.´

Boonstoppel verliest per direct haar A-status, maar blijft wel actief als korfbalster van PKC Papendrecht. Toch heeft ze zich wel neergelegd bij het besluit van de bondscoach. ´Ik focus me voorlopig op mijn eigen team en we willen met PKC graag kampioen worden. Het is voor mij ook duidelijk dat het korfballen in het nationale team definitief voorbij is.´


Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.