gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lara Boonstoppel stopt bij Nederlands Korfbalteam

Voor de Dordtse Korfbalspeelster Lara Boonstoppel is na twee jaar een einde gekomen aan haar carrière in het Nederlandse Korfbalteam. Bondscoach Wim Scholtmeijer heeft dit afgelopen maandag aan haar medegedeeld. Boonstoppel won afgelopen jaar nog goud op het EK Korfbal.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Voor de korfbalster kwam de beslissing van Scholtmeijer wel enigszins als een verrassing. ´De timing van de bondscoach vond ik wel verrassend. Er was geen sprake van een selectiemoment en daarom zag ik het ook totaal niet aankomen.´ Volgens Boonstoppel kiest Scholtmeijer voor een aanvallend team. ´Ik zie mezelf meer als een verbindingsspeler. Omdat er binnen het korfbal steeds meer voor het type spel gekozen wordt waarbij de aanval centraal staat, kan ik me wel vinden in het besluit van de bondscoach.´

Boonstoppel verliest per direct haar A-status, maar blijft wel actief als korfbalster van PKC Papendrecht. Toch heeft ze zich wel neergelegd bij het besluit van de bondscoach. ´Ik focus me voorlopig op mijn eigen team en we willen met PKC graag kampioen worden. Het is voor mij ook duidelijk dat het korfballen in het nationale team definitief voorbij is.´


Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.