gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lastige start voor wethouder Burggraaf

Het was dinsdagmiddag in het Stadhuis toch nog even spannend voor de beoogde wethouder Maarten Burggraaf.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Wat was er aan de hand? Aspirrant wethouders worden door hun partij voorgedragen voor het wethoudersschap, zo ook dus voor de VVD er Maarten Burggraaf. Het is dan aan de gemeenteraad om per stemming de kandidatuur te ondersteunen. En hier dreigde het dus even mis te gaan want bij de eerste stemming haalde Burggraaf 19 van de 38 stemmen. De stemmen staakten dus en werd er opnieuw gestemd in een tweede ronde. In de tweede ronde haalde Burggraaf 23 stemmen binnen, een nipte meerderheid, maar geen beste start voor de nieuwe wethouder. Bepaald geen vertrouwenwekkende start voor een nieuwe wethouder.

Uiteindelijk is het dus toch allemaal goed gekomen en vormt Burggraaf, met zijn vier andere mannelijke collega's vanaf nu voor de komende vier jaar het nieuwe Dordtse college.

Lees ook

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

Nieuw project (1)

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.