gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf Biesbosch wil aanlegsteigers van watertaxi overnemen voor historische schepen

Het is een langgekoesterde wens van Leefwerf de Biesbosch en het Scheepvaartmuseum: een aanlegplaats in het Wantij voor de historische schepen. De partijen hebben een oogje op de aanlegsteigers van de watertaxi. Daarvoor moet de gemeente snel in actie komen.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Vanaf 2022 heeft de watertaxi een andere exploitant. “Een plek zoeken was enorm puzzelen met de KNRM, het museum, Rijkswaterstaat en de gemeente. Dit is een unieke kans,” zegt schipper Elio Barone.

Om de kans ook te verzilveren, moet er snel doorgepakt worden bij de gemeente. “De raad moet snel besluiten of het kan. Voor 16 juli moeten we subsidie aanvragen. Dit moet dus op de laatste raadsvergadering voor het reces gebeuren.”

Vijf nieuwe steigers voor Leefwerf en de Biesbosch, Barone ziet het al helemaal voor zich. “De kade wordt al opgeknapt. Begin volgend jaar komen de steigers al vrij en kunnen we ze opknappen. Alleen nog palen slaan en we hebben een prachtige plek. Het Binnenvaartmuseum wordt nog mooier dan het Maritiem Museum in Rotterdam!”

Lees ook

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.