gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf Biesbosch wil aanlegsteigers van watertaxi overnemen voor historische schepen

Het is een langgekoesterde wens van Leefwerf de Biesbosch en het Scheepvaartmuseum: een aanlegplaats in het Wantij voor de historische schepen. De partijen hebben een oogje op de aanlegsteigers van de watertaxi. Daarvoor moet de gemeente snel in actie komen.

Sander Verrips |  | Aangepast op
Vanaf 2022 heeft de watertaxi een andere exploitant. “Een plek zoeken was enorm puzzelen met de KNRM, het museum, Rijkswaterstaat en de gemeente. Dit is een unieke kans,” zegt schipper Elio Barone.

Om de kans ook te verzilveren, moet er snel doorgepakt worden bij de gemeente. “De raad moet snel besluiten of het kan. Voor 16 juli moeten we subsidie aanvragen. Dit moet dus op de laatste raadsvergadering voor het reces gebeuren.”

Vijf nieuwe steigers voor Leefwerf en de Biesbosch, Barone ziet het al helemaal voor zich. “De kade wordt al opgeknapt. Begin volgend jaar komen de steigers al vrij en kunnen we ze opknappen. Alleen nog palen slaan en we hebben een prachtige plek. Het Binnenvaartmuseum wordt nog mooier dan het Maritiem Museum in Rotterdam!”

Lees ook

kinderopvangASMedia.jpg

Jongetje dat bij gastouder in het water viel, maakt het goed

Het jongetje dat maandagochtend in Ottoland in het water viel en gereanimeerd moest worden, maakt het goed. Dat meldt het gastouderbureau, dat verantwoordelijk is voor de opvang van het kind. Het is nog altijd niet duidelijk hoe het jongetje in het water kon belanden.

asz.jpg

CYBERCRIME

Lekken ziekenhuisdata ASz toch niet uitgesloten bij hack softwarebedrijf

Het is toch niet uitgesloten dat gegevens van ziekenhuispatiënten zijn gestolen bij de ransomware-aanval op ChipSoft, het bedrijf dat onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis zit. Dat meldt de NOS op basis van meerdere bronnen. Eerst leek het er nog op dat ziekenhuisdata waren gespaard.

hiaenrid.png

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.