Dordrecht, Netherlands

Leefwerf Biesbosch wil aanlegsteigers van watertaxi overnemen voor historische schepen

Het is een langgekoesterde wens van Leefwerf de Biesbosch en het Scheepvaartmuseum: een aanlegplaats in het Wantij voor de historische schepen. De partijen hebben een oogje op de aanlegsteigers van de watertaxi. Daarvoor moet de gemeente snel in actie komen.
Sander Verrips | 18 juni 2021 18:50 | Aangepast op 18 juni 2021 18:50
Vanaf 2022 heeft de watertaxi een andere exploitant. “Een plek zoeken was enorm puzzelen met de KNRM, het museum, Rijkswaterstaat en de gemeente. Dit is een unieke kans,” zegt schipper Elio Barone.

Om de kans ook te verzilveren, moet er snel doorgepakt worden bij de gemeente. “De raad moet snel besluiten of het kan. Voor 16 juli moeten we subsidie aanvragen. Dit moet dus op de laatste raadsvergadering voor het reces gebeuren.”

Vijf nieuwe steigers voor Leefwerf en de Biesbosch, Barone ziet het al helemaal voor zich. “De kade wordt al opgeknapt. Begin volgend jaar komen de steigers al vrij en kunnen we ze opknappen. Alleen nog palen slaan en we hebben een prachtige plek. Het Binnenvaartmuseum wordt nog mooier dan het Maritiem Museum in Rotterdam!”

Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...