gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Leefwerf de Biesbosch moet er komen"

GroenLinks, PvdA en D66 hebben dinsdagmiddag een motie opgesteld om ervoor te zorgen dat Leefwerf de Biesbosch er toch komt. Het eerste burgerinitiatief ooit, waarbij wonen en werken gecombineerd worden op varend erfgoed, kan rekenen op veel sympathie van de raad. Maar het geheel staat op de helling.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Afgesproken was dat er 6 schepen in de haven bij de Stadswerven zouden komen te liggen. Maar de Leefwerf en de provincie zeggen dat er zeker 10 schepen nodig zijn wil het geheel rendabel zijn.

Wethouder Sleeking wil echter bij de eerste afspraak van 6 schepen blijven, omdat er anders geld bij moet voor extra voorzieningen.Hij sluit 10 schepen niet uit, maar niet op korte termijn. De raad dringt er toch bij hem op aan met de ontwikkelaar in gesprek te gaan, in de hoop er toch uit te komen. De wethouder vindt dat de raad dan ook akkoord moet gaan met de extra kosten.

GroenLinks, PvdA en D66 besluiten uiteindelijk de motie aan te houden tot na de vakantie, in de hoop dat er dan meer duidelijkheid is.

Lees ook

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Staking OV- pedro v2

Lege perrons door stakingen streekvervoer: 'Vorige keer zat ik hier ook al'

Veel leegte met een paar bussen. Zo ziet Station Dordrecht er woensdag uit vanwege de aangekondigde staking in het streekvervoer. De informatieborden gaven af en toe nog hoop, maar de reizigers kwamen vaak bedrogen uit.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.