gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Leefwerf de Biesbosch moet er komen"

GroenLinks, PvdA en D66 hebben dinsdagmiddag een motie opgesteld om ervoor te zorgen dat Leefwerf de Biesbosch er toch komt. Het eerste burgerinitiatief ooit, waarbij wonen en werken gecombineerd worden op varend erfgoed, kan rekenen op veel sympathie van de raad. Maar het geheel staat op de helling.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Afgesproken was dat er 6 schepen in de haven bij de Stadswerven zouden komen te liggen. Maar de Leefwerf en de provincie zeggen dat er zeker 10 schepen nodig zijn wil het geheel rendabel zijn.

Wethouder Sleeking wil echter bij de eerste afspraak van 6 schepen blijven, omdat er anders geld bij moet voor extra voorzieningen.Hij sluit 10 schepen niet uit, maar niet op korte termijn. De raad dringt er toch bij hem op aan met de ontwikkelaar in gesprek te gaan, in de hoop er toch uit te komen. De wethouder vindt dat de raad dan ook akkoord moet gaan met de extra kosten.

GroenLinks, PvdA en D66 besluiten uiteindelijk de motie aan te houden tot na de vakantie, in de hoop dat er dan meer duidelijkheid is.

Lees ook

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.