gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Leefwerf de Biesbosch moet er komen"

GroenLinks, PvdA en D66 hebben dinsdagmiddag een motie opgesteld om ervoor te zorgen dat Leefwerf de Biesbosch er toch komt. Het eerste burgerinitiatief ooit, waarbij wonen en werken gecombineerd worden op varend erfgoed, kan rekenen op veel sympathie van de raad. Maar het geheel staat op de helling.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Afgesproken was dat er 6 schepen in de haven bij de Stadswerven zouden komen te liggen. Maar de Leefwerf en de provincie zeggen dat er zeker 10 schepen nodig zijn wil het geheel rendabel zijn.

Wethouder Sleeking wil echter bij de eerste afspraak van 6 schepen blijven, omdat er anders geld bij moet voor extra voorzieningen.Hij sluit 10 schepen niet uit, maar niet op korte termijn. De raad dringt er toch bij hem op aan met de ontwikkelaar in gesprek te gaan, in de hoop er toch uit te komen. De wethouder vindt dat de raad dan ook akkoord moet gaan met de extra kosten.

GroenLinks, PvdA en D66 besluiten uiteindelijk de motie aan te houden tot na de vakantie, in de hoop dat er dan meer duidelijkheid is.

Lees ook

MERWEDESTRAAT STILL SITE.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.