gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Leefwerf de Biesbosch moet er komen"

GroenLinks, PvdA en D66 hebben dinsdagmiddag een motie opgesteld om ervoor te zorgen dat Leefwerf de Biesbosch er toch komt. Het eerste burgerinitiatief ooit, waarbij wonen en werken gecombineerd worden op varend erfgoed, kan rekenen op veel sympathie van de raad. Maar het geheel staat op de helling.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Afgesproken was dat er 6 schepen in de haven bij de Stadswerven zouden komen te liggen. Maar de Leefwerf en de provincie zeggen dat er zeker 10 schepen nodig zijn wil het geheel rendabel zijn.

Wethouder Sleeking wil echter bij de eerste afspraak van 6 schepen blijven, omdat er anders geld bij moet voor extra voorzieningen.Hij sluit 10 schepen niet uit, maar niet op korte termijn. De raad dringt er toch bij hem op aan met de ontwikkelaar in gesprek te gaan, in de hoop er toch uit te komen. De wethouder vindt dat de raad dan ook akkoord moet gaan met de extra kosten.

GroenLinks, PvdA en D66 besluiten uiteindelijk de motie aan te houden tot na de vakantie, in de hoop dat er dan meer duidelijkheid is.

Lees ook

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.