gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf De Biesbosch wordt ondersteund door De Binnenvaart

988004f52670636024078838d09fbf52

Stichting De Binnenvaart gaat Stichting Leefwerf De Biesbosch helpen bij de realisatie van de Leefwerf. Daarvoor hebben beide organisaties zaterdag een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jos Hubens en Elio Barone zetten namens Stichting De Binnenvaart en Stichting Leefwerf De Biesbosch hun handtekening tijdens hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie.

"We hebben nu eigenlijk vast gelegd wat we al jaren doen en wat we in de toekomst willen uitbreiden", legt Hubens uit waarom de handtekeningen gezet worden. "Zo willen we dit hele project tot een succes maken."


Al zes jaar is Barone met zijn stichting bezig om de Leefwerf te realiseren. Vooral in 2019 zijn er veel voorbereidende stappen genomen, zoals het regelen van vergunningen en het idee omzetten in ontwerpen. "Maar dit jaar gaat het echt gebeuren. We hebben het Zwarte Zwaanje, de voormalige veerboot tussen Gorinchem en Schoonhoven, gekocht. Die gaan we restaureren zodat die weer toegankelijk is voor publiek."

Maar voordat dat zover is moet ook de Leefwerf zelf gerealiseerd worden. Zo moeten er palen in het water geslagen worden om de werf te kunnen bouwen. "Zo kunnen bezoekers naar de schepen. En we maken een drijvend park, dat hopelijk dagelijks toegankelijk wordt."

Lees ook

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.