gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf De Biesbosch wordt ondersteund door De Binnenvaart

988004f52670636024078838d09fbf52

Stichting De Binnenvaart gaat Stichting Leefwerf De Biesbosch helpen bij de realisatie van de Leefwerf. Daarvoor hebben beide organisaties zaterdag een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jos Hubens en Elio Barone zetten namens Stichting De Binnenvaart en Stichting Leefwerf De Biesbosch hun handtekening tijdens hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie.

"We hebben nu eigenlijk vast gelegd wat we al jaren doen en wat we in de toekomst willen uitbreiden", legt Hubens uit waarom de handtekeningen gezet worden. "Zo willen we dit hele project tot een succes maken."


Al zes jaar is Barone met zijn stichting bezig om de Leefwerf te realiseren. Vooral in 2019 zijn er veel voorbereidende stappen genomen, zoals het regelen van vergunningen en het idee omzetten in ontwerpen. "Maar dit jaar gaat het echt gebeuren. We hebben het Zwarte Zwaanje, de voormalige veerboot tussen Gorinchem en Schoonhoven, gekocht. Die gaan we restaureren zodat die weer toegankelijk is voor publiek."

Maar voordat dat zover is moet ook de Leefwerf zelf gerealiseerd worden. Zo moeten er palen in het water geslagen worden om de werf te kunnen bouwen. "Zo kunnen bezoekers naar de schepen. En we maken een drijvend park, dat hopelijk dagelijks toegankelijk wordt."

Lees ook

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’