gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf De Biesbosch wordt ondersteund door De Binnenvaart

988004f52670636024078838d09fbf52

Stichting De Binnenvaart gaat Stichting Leefwerf De Biesbosch helpen bij de realisatie van de Leefwerf. Daarvoor hebben beide organisaties zaterdag een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jos Hubens en Elio Barone zetten namens Stichting De Binnenvaart en Stichting Leefwerf De Biesbosch hun handtekening tijdens hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie.

"We hebben nu eigenlijk vast gelegd wat we al jaren doen en wat we in de toekomst willen uitbreiden", legt Hubens uit waarom de handtekeningen gezet worden. "Zo willen we dit hele project tot een succes maken."


Al zes jaar is Barone met zijn stichting bezig om de Leefwerf te realiseren. Vooral in 2019 zijn er veel voorbereidende stappen genomen, zoals het regelen van vergunningen en het idee omzetten in ontwerpen. "Maar dit jaar gaat het echt gebeuren. We hebben het Zwarte Zwaanje, de voormalige veerboot tussen Gorinchem en Schoonhoven, gekocht. Die gaan we restaureren zodat die weer toegankelijk is voor publiek."

Maar voordat dat zover is moet ook de Leefwerf zelf gerealiseerd worden. Zo moeten er palen in het water geslagen worden om de werf te kunnen bouwen. "Zo kunnen bezoekers naar de schepen. En we maken een drijvend park, dat hopelijk dagelijks toegankelijk wordt."

Lees ook

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.