gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf De Biesbosch wordt ondersteund door De Binnenvaart

988004f52670636024078838d09fbf52

Stichting De Binnenvaart gaat Stichting Leefwerf De Biesbosch helpen bij de realisatie van de Leefwerf. Daarvoor hebben beide organisaties zaterdag een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jos Hubens en Elio Barone zetten namens Stichting De Binnenvaart en Stichting Leefwerf De Biesbosch hun handtekening tijdens hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie.

"We hebben nu eigenlijk vast gelegd wat we al jaren doen en wat we in de toekomst willen uitbreiden", legt Hubens uit waarom de handtekeningen gezet worden. "Zo willen we dit hele project tot een succes maken."


Al zes jaar is Barone met zijn stichting bezig om de Leefwerf te realiseren. Vooral in 2019 zijn er veel voorbereidende stappen genomen, zoals het regelen van vergunningen en het idee omzetten in ontwerpen. "Maar dit jaar gaat het echt gebeuren. We hebben het Zwarte Zwaanje, de voormalige veerboot tussen Gorinchem en Schoonhoven, gekocht. Die gaan we restaureren zodat die weer toegankelijk is voor publiek."

Maar voordat dat zover is moet ook de Leefwerf zelf gerealiseerd worden. Zo moeten er palen in het water geslagen worden om de werf te kunnen bouwen. "Zo kunnen bezoekers naar de schepen. En we maken een drijvend park, dat hopelijk dagelijks toegankelijk wordt."

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.