gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leefwerf De Biesbosch wordt ondersteund door De Binnenvaart

988004f52670636024078838d09fbf52

Stichting De Binnenvaart gaat Stichting Leefwerf De Biesbosch helpen bij de realisatie van de Leefwerf. Daarvoor hebben beide organisaties zaterdag een samenwerkingsovereenkomst ondertekend.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jos Hubens en Elio Barone zetten namens Stichting De Binnenvaart en Stichting Leefwerf De Biesbosch hun handtekening tijdens hun gezamenlijke nieuwjaarsreceptie.

"We hebben nu eigenlijk vast gelegd wat we al jaren doen en wat we in de toekomst willen uitbreiden", legt Hubens uit waarom de handtekeningen gezet worden. "Zo willen we dit hele project tot een succes maken."


Al zes jaar is Barone met zijn stichting bezig om de Leefwerf te realiseren. Vooral in 2019 zijn er veel voorbereidende stappen genomen, zoals het regelen van vergunningen en het idee omzetten in ontwerpen. "Maar dit jaar gaat het echt gebeuren. We hebben het Zwarte Zwaanje, de voormalige veerboot tussen Gorinchem en Schoonhoven, gekocht. Die gaan we restaureren zodat die weer toegankelijk is voor publiek."

Maar voordat dat zover is moet ook de Leefwerf zelf gerealiseerd worden. Zo moeten er palen in het water geslagen worden om de werf te kunnen bouwen. "Zo kunnen bezoekers naar de schepen. En we maken een drijvend park, dat hopelijk dagelijks toegankelijk wordt."

Lees ook

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.