gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Hans Petrischool wegwijs gemaakt in verkeer

Op de Hans Petrischool kregen de jongeren uit klas één en twee vandaag verkeersles op een speelse manier. ANWB Streetwise kwam bij ze langs met een opvallende bus, waarin de kinderen aan de hand van een paar workshops meer inzicht kregen in het verkeer.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In de bus werden de jongeren uit klas twee onder andere uitgelegd wat een dode hoek is en wat een chauffeur dus niet ziet. Ook konden de jongeren een verkeersquiz doen en op een scootersimulator rijden. Daarnaast kregen de eersteklassers door middel van filmpjes en vragen op een interactieve manier klassikaal verkeersles.

Lessen broodnodig

Volgens de verkeersschool zijn de lessen nodig, omdat er toch wel heel veel ongelukken gebeuren waar jongeren tussen de 12 en 18 jaar bij betrokken zijn. “Jaarlijks gaat het om zo’n 26.000 ongelukken”, zegt Marcel van Werd, instructeur van ANWB Streetwise. “Het gaat vaak mis als jongeren bellen onderweg, of stoer rijgedrag vertonen. En die ongelukken variëren van een valpartij tot ernstige verkeersongevallen.”

Vaker verkeersles

De school zelf besteedt vaker aandacht aan het verkeer. “Zo’n drie keer per jaar geven wij verkeerslessen. Maar ook tijdens de reguliere lessen besteden we aandacht aan het verkeer. Zo vragen we de kinderen die zelfstandig naar activiteiten moeten gaan, bijvoorbeeld om te sporten, hoe je daar op een veilige manier komt. In het begin fietst er iemand mee, daarna moeten ze het zelf doen”, vertelt teamleider onderbouw Rody Dubbelman. Het was de eerste keer dat de school de ANWB liet langskomen om verkeersles te geven. Dat zorgt volgens Dubbelman voor extra bewustwording bij de kinderen. “Door themalessen leeft het meer. Sommige dingen leer je gewoon niet uit een boekje.”

Leerlingen van de school komen voornamelijk uit Dordrecht, maar ze komen ook van verder, zoals ‘s Gravendeel of Strijen. “Je merkt dat die kinderen overigens wel wat meer fietservaring hebben”, meent Dubbelman.

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.