Dordrecht, Netherlands

Leerlingen in regio roken en drinken minder dan landelijk gemiddelde

Het percentage leerlingen dat rookt, wiet gebruikt en alcohol drinkt is in de regio Zuid-Holland Zuid (ZHZ) lager dan gemiddeld, blijkt uit onderzoek van de GGD onder scholieren van klas 2 en 4. Zoete drankjes worden in de regio wel meer genuttigd.
Corrado Francke | 1 juli 2020 11:50 | Aangepast op 1 juli 2020 11:50
27 procent van de leerlingen heeft in de regio wel eens een heel glas of meer alcohol gedronken: landelijk is dit 31 procent. Ook binge drinken (minstens 4/5 glazen per avond) is onder de scholieren uit de regio (14 procent) lager dan het landelijk gemiddelde (18 procent).

Wel blijven en zorgen bestaan over alcoholgebruik: de bevraagde leerlingen zijn immers jonger dan 18 jaar. Volgens de GGD kan alcohol op deze jonge leeftijd schade aanrichten. 40 procent van de leerlingen geeft aan dat hun ouders alle alcohol verbieden onder de 18 jaar.

Ook het percentage dat minstens wekelijks rookt ligt in ZHZ lager (3%), dan gemiddeld in Nederland (4%). Het percentage leerlingen dat ooit wiet of hasj gebruikte (7%) danwel in de afgelopen vier weken hasj of wiet gebruikte (3%) ligt in ZHZ lager dan in Nederland (respectievelijk 8% en 4%).

Wat de cijfers daarnaast tonen is dat in de regio ZHZ minder water gedronken wordt onder de jongeren en juist méér dagelijks zoete drankjes (35%) dan wat het landelijk gemiddelde (33%) laat zien. Zoete drankjes kunnen bijdragen aan het ontstaan van overgewicht.


Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...