Dordrecht, Netherlands

Leerlingen Insula College herdenken oorlogsmonument

Tweedeklassers van het Insula college hielden vanmiddag hun jaarlijkse herdenking bij het oorlogsmonument 'de gevallen man' op begraafplaats Essenhof.
Sofia Letova | 10 mei 2017 16:17 | Aangepast op 10 mei 2017 16:17
De school heeft speciaal voor 10 mei gekozen, omdat dat de dag was van de Duitse aanval op Nederland. Op deze dag werden er in Dordrecht felle gevechten geleverd om het bezit van de belangrijke bruggen. Veel slachtoffers hebben dan ook 10 t/m 12 mei staan bij de datum van hun overlijden.

Op school zal er deze week nog meer aandacht worden besteed aan de tweede oorlog. De leerlingen zullen vrijdag een bezoek brengen aan concentratiekamp Breendonk bij Antwerpen.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...