gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Julianaschool leren veilig omgaan met vuurwerk

Leerlingen van de Julianaschool in Dubbeldam hebben vandaag geleerd hoe ze veilig om moeten gaan met vuurwerk. De gastles werd gegeven door Bureau Halt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kinderen van de twee hoogste groepen leerden vooral wat de regels omtrent het afsteken van vuurwerk zijn en dat ze niet moeten experimenteren. Niet overbodig, want de leerlingen blijken zelf al vuurwerk af te steken. "Veiligheidsbril dragen en aansteeklont gebruiken", zegt Eva van Vliet van Bureau Halt. Zij geeft de kinderen een uur lang vuurwerkles.

"De kinderen van groep 7 en 8 vinden het afsteken van vuurwerk leuk. Daarom is het belangrijk om ze ook op de gevaren te wijzen", zegt Andrea Zijderveld. Zij is juf van groep 7.

Overigens zijn kinderen van tussen de tien en twaalf jaar oud niet vaak bij vuurwerkincidenten betrokken, zegt Van Vliet: "Maar toch zie je vaak dat juist diegenen die staan te kijken iets overkomt".

Lees ook

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring rijden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.