gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Julianaschool leren veilig omgaan met vuurwerk

Leerlingen van de Julianaschool in Dubbeldam hebben vandaag geleerd hoe ze veilig om moeten gaan met vuurwerk. De gastles werd gegeven door Bureau Halt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De kinderen van de twee hoogste groepen leerden vooral wat de regels omtrent het afsteken van vuurwerk zijn en dat ze niet moeten experimenteren. Niet overbodig, want de leerlingen blijken zelf al vuurwerk af te steken. "Veiligheidsbril dragen en aansteeklont gebruiken", zegt Eva van Vliet van Bureau Halt. Zij geeft de kinderen een uur lang vuurwerkles.

"De kinderen van groep 7 en 8 vinden het afsteken van vuurwerk leuk. Daarom is het belangrijk om ze ook op de gevaren te wijzen", zegt Andrea Zijderveld. Zij is juf van groep 7.

Overigens zijn kinderen van tussen de tien en twaalf jaar oud niet vaak bij vuurwerkincidenten betrokken, zegt Van Vliet: "Maar toch zie je vaak dat juist diegenen die staan te kijken iets overkomt".

Lees ook

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.