gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Keerkring dansen geld bijeen voor Kika

Op basisschool De Keerkring in Sterrenburg denken ze vanochtend zo'n 2500 euro te hebben opgehaald voor Stichting Kika die zich inzet tegen kinderkanker. Leerlingen en ouders dansten vanochtend op muziek van Kinderen voor Kinderen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Minimaal 500 mensen moesten meedansen op het schoolplein. Dan zouden kinderen geld krijgen van ouders, grootouders of andere geldschieters. Dat aantal is gehaald.

De kinderen hebben de afgelopen tijd veel geoefend op een dans van Kinderen voor Kinderen. Ze hebben geluk. Op De Keerkring zit een leerling die meezingt bij Kinderen voor Kinderen. Zij kon iedereen laten zien wat ze moesten doen.

De basisschool organiseerde vandaag ook meteen een buitenlesdag. Op het plein hielden de kinderen zich bezig met rekenen, taal en aardrijkskunde. Zo'n buitenlesdag is eigenlijk bedoeld om kinderen meer buiten te laten komen. Op De Keerkring gaan ze al regelmatig naar buiten. Ze hebben daar een groot plein en een schooltuiin die wekelijks wordt onderhouden.

Lees ook

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.