gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Prins Bernhardschool sociaal vaardiger door judo

e45ac730c0e6eb4650f5b3d1fc42c007

Al weken lang is het vaste prik op basisscholen de Toekomst en de Prins Bernhardschool: judo tijdens de gymles. Door de judolessen moeten de kinderen een aantal kernwaarden leren die centraal staan bij de vechtsport: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier, discipline en beheersing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Je merkt dat het toch nodig is dat de kinderen wat extra sociale vaardigheden meekrijgen", legt judoka Fedor Roovers, die de lessen geeft, uit. "Er zijn veel invloeden van buitenaf tegenwoordig, vanuit sociale media en internet bijvoorbeeld. Het is heel belangrijk dat kinderen zich leren beheersen, wat respect en discipline is. Je merkt dat dit vanuit de maatschappij sterker wordt gevraagd."

Woensdag stond les 4 alweer op het programma. Deze les stond volledig in het teken van beheersing. "Beheersing zie je heel sterk terug in judo, want in deze sport mag je niemand anders pijn doen."

Ook afgelopen najaar hebben de leerlingen al een aantal judolessen gevolgd. Gymleraar Eelko van Toledo is enthousiast. "Je ziet het langzaam groeien. Na één les is het misschien niet heel veel, maar we willen de lessen dan ook door de hele leergang doorgaan voeren, zodat de lessen jaarlijks terugkeren."

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.