gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Prins Bernhardschool sociaal vaardiger door judo

e45ac730c0e6eb4650f5b3d1fc42c007.jpg

Al weken lang is het vaste prik op basisscholen de Toekomst en de Prins Bernhardschool: judo tijdens de gymles. Door de judolessen moeten de kinderen een aantal kernwaarden leren die centraal staan bij de vechtsport: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier, discipline en beheersing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Je merkt dat het toch nodig is dat de kinderen wat extra sociale vaardigheden meekrijgen", legt judoka Fedor Roovers, die de lessen geeft, uit. "Er zijn veel invloeden van buitenaf tegenwoordig, vanuit sociale media en internet bijvoorbeeld. Het is heel belangrijk dat kinderen zich leren beheersen, wat respect en discipline is. Je merkt dat dit vanuit de maatschappij sterker wordt gevraagd."

Woensdag stond les 4 alweer op het programma. Deze les stond volledig in het teken van beheersing. "Beheersing zie je heel sterk terug in judo, want in deze sport mag je niemand anders pijn doen."

Ook afgelopen najaar hebben de leerlingen al een aantal judolessen gevolgd. Gymleraar Eelko van Toledo is enthousiast. "Je ziet het langzaam groeien. Na één les is het misschien niet heel veel, maar we willen de lessen dan ook door de hele leergang doorgaan voeren, zodat de lessen jaarlijks terugkeren."

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.