gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Prins Bernhardschool sociaal vaardiger door judo

e45ac730c0e6eb4650f5b3d1fc42c007.jpg

Al weken lang is het vaste prik op basisscholen de Toekomst en de Prins Bernhardschool: judo tijdens de gymles. Door de judolessen moeten de kinderen een aantal kernwaarden leren die centraal staan bij de vechtsport: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier, discipline en beheersing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Je merkt dat het toch nodig is dat de kinderen wat extra sociale vaardigheden meekrijgen", legt judoka Fedor Roovers, die de lessen geeft, uit. "Er zijn veel invloeden van buitenaf tegenwoordig, vanuit sociale media en internet bijvoorbeeld. Het is heel belangrijk dat kinderen zich leren beheersen, wat respect en discipline is. Je merkt dat dit vanuit de maatschappij sterker wordt gevraagd."

Woensdag stond les 4 alweer op het programma. Deze les stond volledig in het teken van beheersing. "Beheersing zie je heel sterk terug in judo, want in deze sport mag je niemand anders pijn doen."

Ook afgelopen najaar hebben de leerlingen al een aantal judolessen gevolgd. Gymleraar Eelko van Toledo is enthousiast. "Je ziet het langzaam groeien. Na één les is het misschien niet heel veel, maar we willen de lessen dan ook door de hele leergang doorgaan voeren, zodat de lessen jaarlijks terugkeren."

Lees ook

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).