gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Prins Bernhardschool sociaal vaardiger door judo

e45ac730c0e6eb4650f5b3d1fc42c007

Al weken lang is het vaste prik op basisscholen de Toekomst en de Prins Bernhardschool: judo tijdens de gymles. Door de judolessen moeten de kinderen een aantal kernwaarden leren die centraal staan bij de vechtsport: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier, discipline en beheersing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Je merkt dat het toch nodig is dat de kinderen wat extra sociale vaardigheden meekrijgen", legt judoka Fedor Roovers, die de lessen geeft, uit. "Er zijn veel invloeden van buitenaf tegenwoordig, vanuit sociale media en internet bijvoorbeeld. Het is heel belangrijk dat kinderen zich leren beheersen, wat respect en discipline is. Je merkt dat dit vanuit de maatschappij sterker wordt gevraagd."

Woensdag stond les 4 alweer op het programma. Deze les stond volledig in het teken van beheersing. "Beheersing zie je heel sterk terug in judo, want in deze sport mag je niemand anders pijn doen."

Ook afgelopen najaar hebben de leerlingen al een aantal judolessen gevolgd. Gymleraar Eelko van Toledo is enthousiast. "Je ziet het langzaam groeien. Na één les is het misschien niet heel veel, maar we willen de lessen dan ook door de hele leergang doorgaan voeren, zodat de lessen jaarlijks terugkeren."

Lees ook

begraafplaats Essenhof

graven

Ambtenaren verslepen en verzwijgen verplaatsing lijken naar begraafplaats Essenhof: ‘Had niet mogen gebeuren’

Medewerkers van de Essenhof hebben 21 overledenen van de ene naar de andere begraafplaats gebracht, zonder daar nabestaanden over te informeren. Ook werd de verplaatsing bewust geheimgehouden. Dat blijkt uit een vervolgonderzoek naar de keldergravenproblematiek in Dordrecht. De misstanden vonden plaats in 2020. “We zijn er duidelijk over: de verplaatsing had niet mogen gebeuren”, reageert het geschokte gemeentebestuur.

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.