gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen Prins Bernhardschool sociaal vaardiger door judo

e45ac730c0e6eb4650f5b3d1fc42c007

Al weken lang is het vaste prik op basisscholen de Toekomst en de Prins Bernhardschool: judo tijdens de gymles. Door de judolessen moeten de kinderen een aantal kernwaarden leren die centraal staan bij de vechtsport: vertrouwen, samenwerken, respect, weerbaarheid, plezier, discipline en beheersing.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Je merkt dat het toch nodig is dat de kinderen wat extra sociale vaardigheden meekrijgen", legt judoka Fedor Roovers, die de lessen geeft, uit. "Er zijn veel invloeden van buitenaf tegenwoordig, vanuit sociale media en internet bijvoorbeeld. Het is heel belangrijk dat kinderen zich leren beheersen, wat respect en discipline is. Je merkt dat dit vanuit de maatschappij sterker wordt gevraagd."

Woensdag stond les 4 alweer op het programma. Deze les stond volledig in het teken van beheersing. "Beheersing zie je heel sterk terug in judo, want in deze sport mag je niemand anders pijn doen."

Ook afgelopen najaar hebben de leerlingen al een aantal judolessen gevolgd. Gymleraar Eelko van Toledo is enthousiast. "Je ziet het langzaam groeien. Na één les is het misschien niet heel veel, maar we willen de lessen dan ook door de hele leergang doorgaan voeren, zodat de lessen jaarlijks terugkeren."

Lees ook

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.