gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen van EBS Eden leren spelen op klassieke instrumenten

Op EBS Eden klonken op maandagochtend de geluiden van cello’s, violen en contrabassen. In samenwerking met stichting Leerorkest Drechtsteden krijgen alle leerlingen van groep 5 en 6 muziekles.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Stichting Leerorkest is een landelijke stichting, die over heel Nederland instrumenten uitleent aan basisscholen om kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek en orkestinstrumenten zoals cello’s en trombones. Initiatiefnemers Lucienne van der Lans en Marco Brand haalden de stichting naar Dordrecht.

Van der Lans is vioolmaakster van beroep en overhandigde aan koningin Máxima een handgemaakte viool tijdens Koningsdag 2015. De koningin doneerde de viool op haar beurt aan het Amsterdams instrumentendepot, dat in contact staat met stichting Leerorkest. “De oprichter van de stichting wist mij enthousiast te maken en toen besloot ik de stichting naar Dordrecht te halen. Alle docenten komen uit de regio. De bedoeling is dat we uiteindelijk een eigen instrumentendepot creëren hier in Dordrecht en zoveel mogelijk leerlingen les kunnen geven.”

Van der Lans benadrukt dat het niet alleen leuk is voor de kinderen: “Ze leren met elkaar samen te werken, naar elkaar te luisteren en zich beter te concentreren, daar hebben ze de rest van hun leven baat bij.”

Wethouder Piet Sleeking woont de repetitie bij. Hij is blij met het initiatief. “Je doet een beroep op verschillende vaardigheden van leerlingen. De een is goed in rekenen, de ander is goed in gymnastiek, en een derde kan zich helemaal uitleven in de muziek en op een instrument.”

De einduitvoering is op 26 juni in het Energiehuis. Kijk hier voor meer informatie.

Lees ook

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.