gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen van EBS Eden leren spelen op klassieke instrumenten

Op EBS Eden klonken op maandagochtend de geluiden van cello’s, violen en contrabassen. In samenwerking met stichting Leerorkest Drechtsteden krijgen alle leerlingen van groep 5 en 6 muziekles.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Stichting Leerorkest is een landelijke stichting, die over heel Nederland instrumenten uitleent aan basisscholen om kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek en orkestinstrumenten zoals cello’s en trombones. Initiatiefnemers Lucienne van der Lans en Marco Brand haalden de stichting naar Dordrecht.

Van der Lans is vioolmaakster van beroep en overhandigde aan koningin Máxima een handgemaakte viool tijdens Koningsdag 2015. De koningin doneerde de viool op haar beurt aan het Amsterdams instrumentendepot, dat in contact staat met stichting Leerorkest. “De oprichter van de stichting wist mij enthousiast te maken en toen besloot ik de stichting naar Dordrecht te halen. Alle docenten komen uit de regio. De bedoeling is dat we uiteindelijk een eigen instrumentendepot creëren hier in Dordrecht en zoveel mogelijk leerlingen les kunnen geven.”

Van der Lans benadrukt dat het niet alleen leuk is voor de kinderen: “Ze leren met elkaar samen te werken, naar elkaar te luisteren en zich beter te concentreren, daar hebben ze de rest van hun leven baat bij.”

Wethouder Piet Sleeking woont de repetitie bij. Hij is blij met het initiatief. “Je doet een beroep op verschillende vaardigheden van leerlingen. De een is goed in rekenen, de ander is goed in gymnastiek, en een derde kan zich helemaal uitleven in de muziek en op een instrument.”

De einduitvoering is op 26 juni in het Energiehuis. Kijk hier voor meer informatie.

Lees ook

Nieuw project (14)

Geen uitzondering voor dierenambulance bij sluiting Papendrechtsebrug

De sluiting van de Papendrechtsebrug zorgt voor vertraging op de weg. Voor het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen levert dit een groot probleem op. Vooral wanneer dieren met spoed hulp nodig hebben, kan de vertraging zelfs bedreigend zijn.

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.