gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen van EBS Eden leren spelen op klassieke instrumenten

Op EBS Eden klonken op maandagochtend de geluiden van cello’s, violen en contrabassen. In samenwerking met stichting Leerorkest Drechtsteden krijgen alle leerlingen van groep 5 en 6 muziekles.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Stichting Leerorkest is een landelijke stichting, die over heel Nederland instrumenten uitleent aan basisscholen om kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek en orkestinstrumenten zoals cello’s en trombones. Initiatiefnemers Lucienne van der Lans en Marco Brand haalden de stichting naar Dordrecht.

Van der Lans is vioolmaakster van beroep en overhandigde aan koningin Máxima een handgemaakte viool tijdens Koningsdag 2015. De koningin doneerde de viool op haar beurt aan het Amsterdams instrumentendepot, dat in contact staat met stichting Leerorkest. “De oprichter van de stichting wist mij enthousiast te maken en toen besloot ik de stichting naar Dordrecht te halen. Alle docenten komen uit de regio. De bedoeling is dat we uiteindelijk een eigen instrumentendepot creëren hier in Dordrecht en zoveel mogelijk leerlingen les kunnen geven.”

Van der Lans benadrukt dat het niet alleen leuk is voor de kinderen: “Ze leren met elkaar samen te werken, naar elkaar te luisteren en zich beter te concentreren, daar hebben ze de rest van hun leven baat bij.”

Wethouder Piet Sleeking woont de repetitie bij. Hij is blij met het initiatief. “Je doet een beroep op verschillende vaardigheden van leerlingen. De een is goed in rekenen, de ander is goed in gymnastiek, en een derde kan zich helemaal uitleven in de muziek en op een instrument.”

De einduitvoering is op 26 juni in het Energiehuis. Kijk hier voor meer informatie.

Lees ook

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.