gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen van EBS Eden leren spelen op klassieke instrumenten

Op EBS Eden klonken op maandagochtend de geluiden van cello’s, violen en contrabassen. In samenwerking met stichting Leerorkest Drechtsteden krijgen alle leerlingen van groep 5 en 6 muziekles.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Stichting Leerorkest is een landelijke stichting, die over heel Nederland instrumenten uitleent aan basisscholen om kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek en orkestinstrumenten zoals cello’s en trombones. Initiatiefnemers Lucienne van der Lans en Marco Brand haalden de stichting naar Dordrecht.

Van der Lans is vioolmaakster van beroep en overhandigde aan koningin Máxima een handgemaakte viool tijdens Koningsdag 2015. De koningin doneerde de viool op haar beurt aan het Amsterdams instrumentendepot, dat in contact staat met stichting Leerorkest. “De oprichter van de stichting wist mij enthousiast te maken en toen besloot ik de stichting naar Dordrecht te halen. Alle docenten komen uit de regio. De bedoeling is dat we uiteindelijk een eigen instrumentendepot creëren hier in Dordrecht en zoveel mogelijk leerlingen les kunnen geven.”

Van der Lans benadrukt dat het niet alleen leuk is voor de kinderen: “Ze leren met elkaar samen te werken, naar elkaar te luisteren en zich beter te concentreren, daar hebben ze de rest van hun leven baat bij.”

Wethouder Piet Sleeking woont de repetitie bij. Hij is blij met het initiatief. “Je doet een beroep op verschillende vaardigheden van leerlingen. De een is goed in rekenen, de ander is goed in gymnastiek, en een derde kan zich helemaal uitleven in de muziek en op een instrument.”

De einduitvoering is op 26 juni in het Energiehuis. Kijk hier voor meer informatie.

Lees ook

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?