gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen van EBS Eden leren spelen op klassieke instrumenten

Op EBS Eden klonken op maandagochtend de geluiden van cello’s, violen en contrabassen. In samenwerking met stichting Leerorkest Drechtsteden krijgen alle leerlingen van groep 5 en 6 muziekles.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
Stichting Leerorkest is een landelijke stichting, die over heel Nederland instrumenten uitleent aan basisscholen om kinderen kennis te laten maken met klassieke muziek en orkestinstrumenten zoals cello’s en trombones. Initiatiefnemers Lucienne van der Lans en Marco Brand haalden de stichting naar Dordrecht.

Van der Lans is vioolmaakster van beroep en overhandigde aan koningin Máxima een handgemaakte viool tijdens Koningsdag 2015. De koningin doneerde de viool op haar beurt aan het Amsterdams instrumentendepot, dat in contact staat met stichting Leerorkest. “De oprichter van de stichting wist mij enthousiast te maken en toen besloot ik de stichting naar Dordrecht te halen. Alle docenten komen uit de regio. De bedoeling is dat we uiteindelijk een eigen instrumentendepot creëren hier in Dordrecht en zoveel mogelijk leerlingen les kunnen geven.”

Van der Lans benadrukt dat het niet alleen leuk is voor de kinderen: “Ze leren met elkaar samen te werken, naar elkaar te luisteren en zich beter te concentreren, daar hebben ze de rest van hun leven baat bij.”

Wethouder Piet Sleeking woont de repetitie bij. Hij is blij met het initiatief. “Je doet een beroep op verschillende vaardigheden van leerlingen. De een is goed in rekenen, de ander is goed in gymnastiek, en een derde kan zich helemaal uitleven in de muziek en op een instrument.”

De einduitvoering is op 26 juni in het Energiehuis. Kijk hier voor meer informatie.

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.