gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen vinden bekladding Johan de Witt Gymnasium 'laf'

17135c6f766a4c0e26321872db0459bc.jpg

"Het is vandalisme.", "Het is onterecht en laf." Leerlingen van het Johan de Witt Gymnasium snappen maandagmorgen niks van de actie van een onbekende 'medeleerling'. Een actievoerder heeft in de nacht van zondag en maandag op een schoolmuur geklad dat hij of zij zich diep schaamt en wil dat de school stopt met het sponsoren van een racistisch Sinterklaasfeest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Leerlingen van de school herkennen zich niet in de beschuldigingen. "Ik weet niet wat ik er van moet vinden, maar voor mijn gevoel zit ik niet op een racistische school", vertelt een van hen.

"Het uiterlijk van Zwarte Piet is nog steeds wel een discussie bij ons in de klas, maar een duidelijke oplossing is er niet, dat blijkt maar weer", verwijst een ander naar de tekst op de schoolmuur achter hem. "Maar met het bekladden van een muur lossen we het zeker niet op."

De bekladder zegt dat hij een leerling is van het Johan de Witt Gymnasium. De directie betwijfelt dat en zegt de actievoerder niet te kennen of zich te herkennen in de beschuldigingen. Ook voor zijn of haar mede-leerlingen is het ongeloofwaardig dat de onbekende bij hun op school zit. "Het zou op zich wel kunnen, maar ik denk niet dat die dan nog hier op school zou zitten. Dan zal het eerder een oud-leerling kunnen zijn, die niet tevreden was."

"Volgens mij is het gewoon een normale school", vult een ander aan. "We doen ook niks met Sinterklaas, dus ik snap niet waarom je dit op een school zou zetten."

Bovendien is het dus niet helemaal duidelijk waar de actievoerder op doelt, maar is wel alle media geïnformeerd door de anonieme actievoerder. "Ik vind het laf dat je dit moet doen, zonder duidelijk aan te kaarten wat je bedoelt en dan wel alle media erbij te halen."

De leerlingen staan niet alleen in hun afwijzende reactie. Burgemeester Wouter Kolff noemt de bekladding een 'schandalige actie'. "Wat je ook van Zwarte Piet vindt: van andermans spullen blijf je af", schrijft hij op Twitter.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.