gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen vinden bekladding Johan de Witt Gymnasium 'laf'

17135c6f766a4c0e26321872db0459bc

"Het is vandalisme.", "Het is onterecht en laf." Leerlingen van het Johan de Witt Gymnasium snappen maandagmorgen niks van de actie van een onbekende 'medeleerling'. Een actievoerder heeft in de nacht van zondag en maandag op een schoolmuur geklad dat hij of zij zich diep schaamt en wil dat de school stopt met het sponsoren van een racistisch Sinterklaasfeest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Leerlingen van de school herkennen zich niet in de beschuldigingen. "Ik weet niet wat ik er van moet vinden, maar voor mijn gevoel zit ik niet op een racistische school", vertelt een van hen.

"Het uiterlijk van Zwarte Piet is nog steeds wel een discussie bij ons in de klas, maar een duidelijke oplossing is er niet, dat blijkt maar weer", verwijst een ander naar de tekst op de schoolmuur achter hem. "Maar met het bekladden van een muur lossen we het zeker niet op."

De bekladder zegt dat hij een leerling is van het Johan de Witt Gymnasium. De directie betwijfelt dat en zegt de actievoerder niet te kennen of zich te herkennen in de beschuldigingen. Ook voor zijn of haar mede-leerlingen is het ongeloofwaardig dat de onbekende bij hun op school zit. "Het zou op zich wel kunnen, maar ik denk niet dat die dan nog hier op school zou zitten. Dan zal het eerder een oud-leerling kunnen zijn, die niet tevreden was."

"Volgens mij is het gewoon een normale school", vult een ander aan. "We doen ook niks met Sinterklaas, dus ik snap niet waarom je dit op een school zou zetten."

Bovendien is het dus niet helemaal duidelijk waar de actievoerder op doelt, maar is wel alle media geïnformeerd door de anonieme actievoerder. "Ik vind het laf dat je dit moet doen, zonder duidelijk aan te kaarten wat je bedoelt en dan wel alle media erbij te halen."

De leerlingen staan niet alleen in hun afwijzende reactie. Burgemeester Wouter Kolff noemt de bekladding een 'schandalige actie'. "Wat je ook van Zwarte Piet vindt: van andermans spullen blijf je af", schrijft hij op Twitter.

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.