gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerlingen vinden bekladding Johan de Witt Gymnasium 'laf'

17135c6f766a4c0e26321872db0459bc

"Het is vandalisme.", "Het is onterecht en laf." Leerlingen van het Johan de Witt Gymnasium snappen maandagmorgen niks van de actie van een onbekende 'medeleerling'. Een actievoerder heeft in de nacht van zondag en maandag op een schoolmuur geklad dat hij of zij zich diep schaamt en wil dat de school stopt met het sponsoren van een racistisch Sinterklaasfeest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Leerlingen van de school herkennen zich niet in de beschuldigingen. "Ik weet niet wat ik er van moet vinden, maar voor mijn gevoel zit ik niet op een racistische school", vertelt een van hen.

"Het uiterlijk van Zwarte Piet is nog steeds wel een discussie bij ons in de klas, maar een duidelijke oplossing is er niet, dat blijkt maar weer", verwijst een ander naar de tekst op de schoolmuur achter hem. "Maar met het bekladden van een muur lossen we het zeker niet op."

De bekladder zegt dat hij een leerling is van het Johan de Witt Gymnasium. De directie betwijfelt dat en zegt de actievoerder niet te kennen of zich te herkennen in de beschuldigingen. Ook voor zijn of haar mede-leerlingen is het ongeloofwaardig dat de onbekende bij hun op school zit. "Het zou op zich wel kunnen, maar ik denk niet dat die dan nog hier op school zou zitten. Dan zal het eerder een oud-leerling kunnen zijn, die niet tevreden was."

"Volgens mij is het gewoon een normale school", vult een ander aan. "We doen ook niks met Sinterklaas, dus ik snap niet waarom je dit op een school zou zetten."

Bovendien is het dus niet helemaal duidelijk waar de actievoerder op doelt, maar is wel alle media geïnformeerd door de anonieme actievoerder. "Ik vind het laf dat je dit moet doen, zonder duidelijk aan te kaarten wat je bedoelt en dan wel alle media erbij te halen."

De leerlingen staan niet alleen in hun afwijzende reactie. Burgemeester Wouter Kolff noemt de bekladding een 'schandalige actie'. "Wat je ook van Zwarte Piet vindt: van andermans spullen blijf je af", schrijft hij op Twitter.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.