Na 12 twaalf weken oefenen en repeteren gaf het Leerorkest van EBS Eden een concert in het Energiehuis.
Redactie Streekomroep | 2 oktober 2026 12:00
Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 30 september 2026 17:15
Corrado Francke | 29 september 2026 17:00
Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.
Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.
De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.
Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.
De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.
De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."