gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerorkest zoekt opslagruimte: al onze kantoren staan vol

bd11414a5a12510e776c3fc8b8b3b01d

Collega's van bestuursleden van het Leerorkest Drechtsteden kijken deze week raar op als ze hun kantoor binnenstappen: dat staat vol instrumenten. Het instrumentendepot in het Energiehuis is opgezegd, maar een nieuwe locatie voor de instrumenten is nog niet gevonden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We krijgen subsidie en giften, daarvan schaffen we instrumenten aan en kunnen we ze onderhouden, maar er is niet genoeg om ook opslagruimte mee te huren", legt Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest uit. "We hebben dus geen geld om een opslag te huren. Tot nu toe was het Energiehuis zo aardig een kantoor aan ons ter beschikking te stellen, maar die hebben ze nu weer zelf nodig."

Leerorkest Drechtsteden zorgt voor muziekeducatie op scholen, waardoor alle kinderen de kans krijgen om tijdens schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. De instrumenten die daarvoor gebruikt worden zijn inmiddels van de tweede verdieping van het Energiehuis naar privélocaties van mensen rondom het Leerorkest geplaatst.


Niet alleen kantoren van bestuursleden zijn bezaaid met trommels, cello's en andere instrumenten, ook het atelier van vioolbouwer Lucienne staat vol. Maar dat is eigenlijk geen doen, vertelt ze. "We knappen de instrumenten kosteloos en in eigen beheer graag op, maar daarna moeten ze wel weer uit mijn atelier verdwijnen anders houd ik geen ruimte over voor mijn werk."


En dus is het Leerorkest hard op zoek naar een ruimte voor de instrumenten. Een nieuwe opslagruimte die als instrumentendepot kan dienen, moet wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de locatie voldoende droog zijn en verwarmd kunnen worden. "Een boerenschuur of garagebox is voor de instrumenten helaas niet goed."

Foto: Twitter @Hoek01

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).