gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerorkest zoekt opslagruimte: al onze kantoren staan vol

bd11414a5a12510e776c3fc8b8b3b01d

Collega's van bestuursleden van het Leerorkest Drechtsteden kijken deze week raar op als ze hun kantoor binnenstappen: dat staat vol instrumenten. Het instrumentendepot in het Energiehuis is opgezegd, maar een nieuwe locatie voor de instrumenten is nog niet gevonden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We krijgen subsidie en giften, daarvan schaffen we instrumenten aan en kunnen we ze onderhouden, maar er is niet genoeg om ook opslagruimte mee te huren", legt Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest uit. "We hebben dus geen geld om een opslag te huren. Tot nu toe was het Energiehuis zo aardig een kantoor aan ons ter beschikking te stellen, maar die hebben ze nu weer zelf nodig."

Leerorkest Drechtsteden zorgt voor muziekeducatie op scholen, waardoor alle kinderen de kans krijgen om tijdens schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. De instrumenten die daarvoor gebruikt worden zijn inmiddels van de tweede verdieping van het Energiehuis naar privélocaties van mensen rondom het Leerorkest geplaatst.


Niet alleen kantoren van bestuursleden zijn bezaaid met trommels, cello's en andere instrumenten, ook het atelier van vioolbouwer Lucienne staat vol. Maar dat is eigenlijk geen doen, vertelt ze. "We knappen de instrumenten kosteloos en in eigen beheer graag op, maar daarna moeten ze wel weer uit mijn atelier verdwijnen anders houd ik geen ruimte over voor mijn werk."


En dus is het Leerorkest hard op zoek naar een ruimte voor de instrumenten. Een nieuwe opslagruimte die als instrumentendepot kan dienen, moet wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de locatie voldoende droog zijn en verwarmd kunnen worden. "Een boerenschuur of garagebox is voor de instrumenten helaas niet goed."

Foto: Twitter @Hoek01

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.