gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerorkest zoekt opslagruimte: al onze kantoren staan vol

bd11414a5a12510e776c3fc8b8b3b01d

Collega's van bestuursleden van het Leerorkest Drechtsteden kijken deze week raar op als ze hun kantoor binnenstappen: dat staat vol instrumenten. Het instrumentendepot in het Energiehuis is opgezegd, maar een nieuwe locatie voor de instrumenten is nog niet gevonden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We krijgen subsidie en giften, daarvan schaffen we instrumenten aan en kunnen we ze onderhouden, maar er is niet genoeg om ook opslagruimte mee te huren", legt Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest uit. "We hebben dus geen geld om een opslag te huren. Tot nu toe was het Energiehuis zo aardig een kantoor aan ons ter beschikking te stellen, maar die hebben ze nu weer zelf nodig."

Leerorkest Drechtsteden zorgt voor muziekeducatie op scholen, waardoor alle kinderen de kans krijgen om tijdens schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. De instrumenten die daarvoor gebruikt worden zijn inmiddels van de tweede verdieping van het Energiehuis naar privélocaties van mensen rondom het Leerorkest geplaatst.


Niet alleen kantoren van bestuursleden zijn bezaaid met trommels, cello's en andere instrumenten, ook het atelier van vioolbouwer Lucienne staat vol. Maar dat is eigenlijk geen doen, vertelt ze. "We knappen de instrumenten kosteloos en in eigen beheer graag op, maar daarna moeten ze wel weer uit mijn atelier verdwijnen anders houd ik geen ruimte over voor mijn werk."


En dus is het Leerorkest hard op zoek naar een ruimte voor de instrumenten. Een nieuwe opslagruimte die als instrumentendepot kan dienen, moet wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de locatie voldoende droog zijn en verwarmd kunnen worden. "Een boerenschuur of garagebox is voor de instrumenten helaas niet goed."

Foto: Twitter @Hoek01

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.