gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerorkest zoekt opslagruimte: al onze kantoren staan vol

bd11414a5a12510e776c3fc8b8b3b01d

Collega's van bestuursleden van het Leerorkest Drechtsteden kijken deze week raar op als ze hun kantoor binnenstappen: dat staat vol instrumenten. Het instrumentendepot in het Energiehuis is opgezegd, maar een nieuwe locatie voor de instrumenten is nog niet gevonden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We krijgen subsidie en giften, daarvan schaffen we instrumenten aan en kunnen we ze onderhouden, maar er is niet genoeg om ook opslagruimte mee te huren", legt Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest uit. "We hebben dus geen geld om een opslag te huren. Tot nu toe was het Energiehuis zo aardig een kantoor aan ons ter beschikking te stellen, maar die hebben ze nu weer zelf nodig."

Leerorkest Drechtsteden zorgt voor muziekeducatie op scholen, waardoor alle kinderen de kans krijgen om tijdens schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. De instrumenten die daarvoor gebruikt worden zijn inmiddels van de tweede verdieping van het Energiehuis naar privélocaties van mensen rondom het Leerorkest geplaatst.


Niet alleen kantoren van bestuursleden zijn bezaaid met trommels, cello's en andere instrumenten, ook het atelier van vioolbouwer Lucienne staat vol. Maar dat is eigenlijk geen doen, vertelt ze. "We knappen de instrumenten kosteloos en in eigen beheer graag op, maar daarna moeten ze wel weer uit mijn atelier verdwijnen anders houd ik geen ruimte over voor mijn werk."


En dus is het Leerorkest hard op zoek naar een ruimte voor de instrumenten. Een nieuwe opslagruimte die als instrumentendepot kan dienen, moet wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de locatie voldoende droog zijn en verwarmd kunnen worden. "Een boerenschuur of garagebox is voor de instrumenten helaas niet goed."

Foto: Twitter @Hoek01

Lees ook

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.