gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Leerorkest zoekt opslagruimte: al onze kantoren staan vol

bd11414a5a12510e776c3fc8b8b3b01d

Collega's van bestuursleden van het Leerorkest Drechtsteden kijken deze week raar op als ze hun kantoor binnenstappen: dat staat vol instrumenten. Het instrumentendepot in het Energiehuis is opgezegd, maar een nieuwe locatie voor de instrumenten is nog niet gevonden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"We krijgen subsidie en giften, daarvan schaffen we instrumenten aan en kunnen we ze onderhouden, maar er is niet genoeg om ook opslagruimte mee te huren", legt Lucienne van der Lans, voorzitter van het Leerorkest uit. "We hebben dus geen geld om een opslag te huren. Tot nu toe was het Energiehuis zo aardig een kantoor aan ons ter beschikking te stellen, maar die hebben ze nu weer zelf nodig."

Leerorkest Drechtsteden zorgt voor muziekeducatie op scholen, waardoor alle kinderen de kans krijgen om tijdens schooltijd een muziekinstrument te leren bespelen. De instrumenten die daarvoor gebruikt worden zijn inmiddels van de tweede verdieping van het Energiehuis naar privélocaties van mensen rondom het Leerorkest geplaatst.


Niet alleen kantoren van bestuursleden zijn bezaaid met trommels, cello's en andere instrumenten, ook het atelier van vioolbouwer Lucienne staat vol. Maar dat is eigenlijk geen doen, vertelt ze. "We knappen de instrumenten kosteloos en in eigen beheer graag op, maar daarna moeten ze wel weer uit mijn atelier verdwijnen anders houd ik geen ruimte over voor mijn werk."


En dus is het Leerorkest hard op zoek naar een ruimte voor de instrumenten. Een nieuwe opslagruimte die als instrumentendepot kan dienen, moet wel aan een aantal eisen voldoen. Zo moet de locatie voldoende droog zijn en verwarmd kunnen worden. "Een boerenschuur of garagebox is voor de instrumenten helaas niet goed."

Foto: Twitter @Hoek01

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."