Dordrecht, Netherlands

Leger des Heils: "Nog genoeg ruimte in de opvang"

Het Leger des Heils in Dordrecht heeft ondanks de koude dagen geen onverwachte problemen. De opvang twijfelde er niet aan dat ze te weinig plek zouden hebben en daar kregen ze gelijk in. De afgelopen dagen heeft de winteropvang zes mensen een warme nacht bezorgd. Evenveel als de week ervoor.
Isabel Pijnappels | 9 februari 2021 15:17 | Aangepast op 9 februari 2021 15:17
Het Leger des Heils heeft geen extra maatregelen genomen voor het winterse weer; ze gingen er van te voren al vanuit dat ze die niet nodig zouden hebben. Doordat het Kromhout begin januari is verbouwd, hebben de meeste dak- en thuislozen in de stad een eigen plekje en zijn er dus minder mensen buiten. Dat merken ook de veldwerkers. Die gaan regelmatig de straat op maar zijn de afgelopen dagen geen mensen tegengekomen die hulp nodig hadden.

De winteropvang aan de Marconiweg is uitsluitend open in de winter. De GGD bepaalt onder welke voorwaarden de opvang opengaat. Dat is als de temperatuur onder de nul zakt.

In Dordrecht zijn er dus nog bedden over in de opvang, maar in andere plaatsen is het flink aanpoten om iedereen van onderdak te voorzien.  Een recordaantal mensen wordt op dit moment opgevangen in de noodopvang voor dak- en thuislozen in de Maassilo in Rotterdam. Daar sliepen de afgelopen dagen meer dan 130 mensen. Voor de zekerheid heeft het Rode Kruis daar nog tachtig bedden bij geregeld, voor als er nog meer mensen komen.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...