gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Less Howling moet excuusfilm maken

cf3142a3c45792b3531f04437207f9ee

Howling, 33 jaar en kandidaat voor de PVV bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen, moet in een filmpje excuses maken voor zijn beledigingen aan het adres van de politie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Aan het begin van het jaar maakte hij een YouTube-filmpje, waarin hij de politie tamelijk grof beledigde. Dat werd door de media opgepikt en veel bekeken.

Het Openbaar Ministerie vindt dat er sprake is van belediging en dus van een strafbaar feit: “Met teksten als "fuck the cops," waarbij het politielogo duidelijk in beeld was, heeft verdachte bewezen geen enkel respect te hebben voor de politie. Daarnaast is het filmpje vaak gedeeld, wat voor veel onrust zorgde bij politiemensen."

Het OM heeft in een zogenoemde OM-hoorzitting een schikking met Howling getroffen. Zij kan dat in bepaalde gevallen zonder tussenkomst van de rechter doen. Hierbij werd bepaald dat hij een excuusfilmpje moet maken en minstens zes maanden online moet laten staan. Bovendien kreeg hij een geldboete.

Het excuusfilmpje is hier te vinden.

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.