gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Leven in de kas’

‘Leven in de kas’ is de titel van een documentaire over de ecologische kas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. Die gaat op vrijdag 24 februari in première in Bibliotheek AanZet.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De documentaire van een klein half uur is een project van filmmaker Richard Dekker en geeft een beeld van de kringloop door het jaar van zaaien tot het oogsten van zaden voor het volgende seizoen. Niet alleen de gewassen komen aan de orde, maar ook de grote verscheidenheid aan insecten. Die is in een paar jaar enorm toegenomen omdat geen gebruik wordt gemaakt van kunstmest of bestrijdingsmiddelen.

Het is het onderwerp van deze aflevering van Koffie met…, waarbij elke tweede vrijdag van de maand in de Blauwe Kamer een of meer speciale gasten worden uitgenodigd.

De film wordt ingeleid door Nettie Dekker en na de vertoning kunnen vragen worden gesteld aan Richard Dekker en Jan Lichtenberg van De Oude Beer.

Het programma begint om 10.30 uur. U kunt vanaf 10.00 uur binnenwandelen.

Lees ook

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.