gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Leven in de kas’

‘Leven in de kas’ is de titel van een documentaire over de ecologische kas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg. Die gaat op vrijdag 24 februari in première in Bibliotheek AanZet.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De documentaire van een klein half uur is een project van filmmaker Richard Dekker en geeft een beeld van de kringloop door het jaar van zaaien tot het oogsten van zaden voor het volgende seizoen. Niet alleen de gewassen komen aan de orde, maar ook de grote verscheidenheid aan insecten. Die is in een paar jaar enorm toegenomen omdat geen gebruik wordt gemaakt van kunstmest of bestrijdingsmiddelen.

Het is het onderwerp van deze aflevering van Koffie met…, waarbij elke tweede vrijdag van de maand in de Blauwe Kamer een of meer speciale gasten worden uitgenodigd.

De film wordt ingeleid door Nettie Dekker en na de vertoning kunnen vragen worden gesteld aan Richard Dekker en Jan Lichtenberg van De Oude Beer.

Het programma begint om 10.30 uur. U kunt vanaf 10.00 uur binnenwandelen.

Lees ook

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.