Alles in de tentoonstelling is opgegraven in de jaren negentig op het Statenplein. “Maar we zien leer uit de middeleeuwen, voornamelijk in de veertiende of vijftiende eeuw”, vertelt conservator Deborah Paalman.
Ongeveer zes meter onder het plein zijn restanten van de woning en werkplaats van een leerbewerker opgegraven. “Dat verhaal vertellen we in deze tentoonstelling, aangevuld met vondsten uit de jaren zestig en zeventig. Daar zitten fantastische dingen tussen.”
De spullen zijn in al die eeuwen goed bewaard gebleven. “Het zat luchtdicht verpakt, onder zes meter afval, mest en resten van oudere huizen. Er kwam dus geen zuurstof tussen, dus het verging amper.”
Het materiaal van linnen is wel verdwenen. “Dat vergaat wel, daardoor vielen de schoendelen uit elkaar, die hebben we moeten restaureren.”
De expositie ‘Leven van Leer’ is nog te zien tot en met 24 januari 2021.