Dordrecht, Netherlands

'Leven van Leer' in Dordts Museum ter ere van 800 jaar stad

Ter ere van 800 jaar stad is de tentoonstelling ‘Leven van Leer’ te zien met archeologische leervondsten. Voor het museum is het de eerste tentoonstelling sinds de heropening.
Corrado Francke | 28 juli 2020 13:48 | Aangepast op 28 juli 2020 13:48
Alles in de tentoonstelling is opgegraven in de jaren negentig op het Statenplein. “Maar we zien leer uit de middeleeuwen, voornamelijk in de veertiende of vijftiende eeuw”, vertelt conservator Deborah Paalman.

Ongeveer zes meter onder het plein zijn restanten van de woning en werkplaats van een leerbewerker opgegraven. “Dat verhaal vertellen we in deze tentoonstelling, aangevuld met vondsten uit de jaren zestig en zeventig. Daar zitten fantastische dingen tussen.”

De spullen zijn in al die eeuwen goed bewaard gebleven. “Het zat luchtdicht verpakt, onder zes meter afval, mest en resten van oudere huizen. Er kwam dus geen zuurstof tussen, dus het verging amper.”

Het materiaal van linnen is wel verdwenen. “Dat vergaat wel, daardoor vielen de schoendelen uit elkaar, die hebben we moeten restaureren.”

De expositie ‘Leven van Leer’ is nog te zien tot en met 24 januari 2021.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...