gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Levensgroot schaakspel in Dordrecht

De VVD heeft een motie ingediend voor een levensgroot schaakspel in de binnenstad. Uit het onderzoek van Nieuw Dordts Peil kwamen nieuwe ideeën om de ontwikkeling van de stad te verbeteren. Het idee om een schaakbord in de binnenstad te plaatsen is makkelijk te realiseren, volgens de VVD.

Vera Willers |  | Aangepast op
De drie schaakverenigingen in Dordrecht zijn met het idee voor een levensgroot schaakspel naar de politiek gegaan. Ton Slagboom van schaakclub Dordrecht merkt dat de schaaksport weer aantrekt in Dordrecht. "Ik denk dat het alleen maar goed is voor de stad als mensen bij zo'n vaste plek stil kunnen staan."

Waar het schaakspel moet komen te staan, is nog niet duidelijk. In de motie wordt het Scheffersplein als voorbeeld genoemd. "Dat is natuurlijk een fantastische plek met Ary Scheffers standbeeld, omdat dat een link met kunst heeft en schaken is ook een beetje kunst", zegt Slagboom, "maar wij vinden het al prachtig als het ergens in Dordrecht komt."

Het schaakbord zal ongeveer drie bij drie meter worden en de schaakstukken zo'n veertig centimeter. Het is de bedoeling dat er een beheerder zal zijn die de schaakstukken bijhoudt, en ze beschikbaar kan stellen zodra mensen willen spelen.

Lees ook

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.