gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Levensgroot schaakspel in Dordrecht

De VVD heeft een motie ingediend voor een levensgroot schaakspel in de binnenstad. Uit het onderzoek van Nieuw Dordts Peil kwamen nieuwe ideeën om de ontwikkeling van de stad te verbeteren. Het idee om een schaakbord in de binnenstad te plaatsen is makkelijk te realiseren, volgens de VVD.

Vera Willers |  | Aangepast op
De drie schaakverenigingen in Dordrecht zijn met het idee voor een levensgroot schaakspel naar de politiek gegaan. Ton Slagboom van schaakclub Dordrecht merkt dat de schaaksport weer aantrekt in Dordrecht. "Ik denk dat het alleen maar goed is voor de stad als mensen bij zo'n vaste plek stil kunnen staan."

Waar het schaakspel moet komen te staan, is nog niet duidelijk. In de motie wordt het Scheffersplein als voorbeeld genoemd. "Dat is natuurlijk een fantastische plek met Ary Scheffers standbeeld, omdat dat een link met kunst heeft en schaken is ook een beetje kunst", zegt Slagboom, "maar wij vinden het al prachtig als het ergens in Dordrecht komt."

Het schaakbord zal ongeveer drie bij drie meter worden en de schaakstukken zo'n veertig centimeter. Het is de bedoeling dat er een beheerder zal zijn die de schaakstukken bijhoudt, en ze beschikbaar kan stellen zodra mensen willen spelen.

Lees ook

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.