gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Levensgroot schaakspel in Dordrecht

De VVD heeft een motie ingediend voor een levensgroot schaakspel in de binnenstad. Uit het onderzoek van Nieuw Dordts Peil kwamen nieuwe ideeën om de ontwikkeling van de stad te verbeteren. Het idee om een schaakbord in de binnenstad te plaatsen is makkelijk te realiseren, volgens de VVD.

Vera Willers |  | Aangepast op
De drie schaakverenigingen in Dordrecht zijn met het idee voor een levensgroot schaakspel naar de politiek gegaan. Ton Slagboom van schaakclub Dordrecht merkt dat de schaaksport weer aantrekt in Dordrecht. "Ik denk dat het alleen maar goed is voor de stad als mensen bij zo'n vaste plek stil kunnen staan."

Waar het schaakspel moet komen te staan, is nog niet duidelijk. In de motie wordt het Scheffersplein als voorbeeld genoemd. "Dat is natuurlijk een fantastische plek met Ary Scheffers standbeeld, omdat dat een link met kunst heeft en schaken is ook een beetje kunst", zegt Slagboom, "maar wij vinden het al prachtig als het ergens in Dordrecht komt."

Het schaakbord zal ongeveer drie bij drie meter worden en de schaakstukken zo'n veertig centimeter. Het is de bedoeling dat er een beheerder zal zijn die de schaakstukken bijhoudt, en ze beschikbaar kan stellen zodra mensen willen spelen.

Lees ook

boetes voetgangersgebied

Meer dan 250 keer ‘geflitst’: tweewielers op de bon in binnenstad

Tientallen keren per week rijden brom- en snorfietsers op plekken in de Dordtse binnenstad waar dat niet mag. Sinds 1 oktober vorig jaar worden overtreders in het voetgangersgebied door de gemeente geregistreerd door speciale camera’s. In 273 gevallen is de bestuurder sindsdien op de bon geslingerd.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.