gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Levensgroot schaakspel in Dordrecht

De VVD heeft een motie ingediend voor een levensgroot schaakspel in de binnenstad. Uit het onderzoek van Nieuw Dordts Peil kwamen nieuwe ideeën om de ontwikkeling van de stad te verbeteren. Het idee om een schaakbord in de binnenstad te plaatsen is makkelijk te realiseren, volgens de VVD.

Vera Willers |  | Aangepast op
De drie schaakverenigingen in Dordrecht zijn met het idee voor een levensgroot schaakspel naar de politiek gegaan. Ton Slagboom van schaakclub Dordrecht merkt dat de schaaksport weer aantrekt in Dordrecht. "Ik denk dat het alleen maar goed is voor de stad als mensen bij zo'n vaste plek stil kunnen staan."

Waar het schaakspel moet komen te staan, is nog niet duidelijk. In de motie wordt het Scheffersplein als voorbeeld genoemd. "Dat is natuurlijk een fantastische plek met Ary Scheffers standbeeld, omdat dat een link met kunst heeft en schaken is ook een beetje kunst", zegt Slagboom, "maar wij vinden het al prachtig als het ergens in Dordrecht komt."

Het schaakbord zal ongeveer drie bij drie meter worden en de schaakstukken zo'n veertig centimeter. Het is de bedoeling dat er een beheerder zal zijn die de schaakstukken bijhoudt, en ze beschikbaar kan stellen zodra mensen willen spelen.

Lees ook

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.