gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Levensgroot schaakspel in Dordrecht

De VVD heeft een motie ingediend voor een levensgroot schaakspel in de binnenstad. Uit het onderzoek van Nieuw Dordts Peil kwamen nieuwe ideeën om de ontwikkeling van de stad te verbeteren. Het idee om een schaakbord in de binnenstad te plaatsen is makkelijk te realiseren, volgens de VVD.

Vera Willers |  | Aangepast op
De drie schaakverenigingen in Dordrecht zijn met het idee voor een levensgroot schaakspel naar de politiek gegaan. Ton Slagboom van schaakclub Dordrecht merkt dat de schaaksport weer aantrekt in Dordrecht. "Ik denk dat het alleen maar goed is voor de stad als mensen bij zo'n vaste plek stil kunnen staan."

Waar het schaakspel moet komen te staan, is nog niet duidelijk. In de motie wordt het Scheffersplein als voorbeeld genoemd. "Dat is natuurlijk een fantastische plek met Ary Scheffers standbeeld, omdat dat een link met kunst heeft en schaken is ook een beetje kunst", zegt Slagboom, "maar wij vinden het al prachtig als het ergens in Dordrecht komt."

Het schaakbord zal ongeveer drie bij drie meter worden en de schaakstukken zo'n veertig centimeter. Het is de bedoeling dat er een beheerder zal zijn die de schaakstukken bijhoudt, en ze beschikbaar kan stellen zodra mensen willen spelen.

Lees ook

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.