gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lezing over Islamitisch onderwijs

f3ac01a21110f9c2a8c500327bc9b344

Marietje Beemsterboer geeft op woensdag 6 maart een lezing over islamitisch basisonderwijs in het Nationaal Onderwijsmuseum. Zij promoveerde onlangs op dit onderwerp, waarvoor zij de onderwijspraktijk op 19 islamitische scholen onderzocht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Marietje is leerkracht in het basisonderwijs en beschrijft aan de hand van een paar voorbeelden de praktijk op islamitische scholen en de verschillen daartussen. Zij gaat ook in op de vraag hoe de bijdrage van de scholen op de integratie vormgegeven wordt.

In het tweede deel van de lezing komt de praktijk zelf aan het woord in de persoon van godsdienstleraar Mustapha Benchikhi, leerkracht op basisschool Ikra in Dordrecht en het Avicenna College in Rotterdam. Hij gaat in op het belang van de ontwikkeling van een eigen islamitische identiteit in de schoolcontext.

Met beide sprekers kan het gesprek worden aangegaan.

In Nederland zijn er 52 islamitische scholen. Dat is niet meer dan 0,8% van het totale aantal basisscholen, maar zij zorgen voor veel discussie en er leven veel vooroordelen.

De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur.

Toegang €7.50 incl. thee of koffie bij ontvangst.

Aanmelden is vereist. Via e-mail info@onderwijsmuseum.nl of telefonisch via 078-6326820.

Lees ook

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

sc genemuiden fc dordrecht

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.