Dordrecht, Netherlands

Lezing over Israël van Hans Knoop

Journalist Hans Knoop houdt op 1 mei een lezing met de titel ‘De betekenis van de Zesdaagse oorlog voor Israël toen en nu’.
Gert van der Steen | 3 april 2017 10:44 | Aangepast op 3 april 2017 10:44
Knoop heeft de oorlog, nu 50 jaar geleden, en alles wat er aan voorafging en er op volgde meegemaakt. Na de enorme overwinning, waarbij de Westbank, de Sinaï en de Golan-hoogvlakte werden veroverd, vond oud-premier Ben Goerion dat de bezette gebieden in hun geheel door de Israëli’s moesten worden verlaten. Anders zou dit de Israëlische samenleving splijten.

Hans Knoop is in zijn 54-jarige loopbaan als journalist correspondent in Israël en Brussel geweest en enkele jaren oorlogscorrespondent. Hij is schrijver van o.a. ‘Israël van lieveling tot paria’. Knoop is het bekendst door zijn jacht op oorlogsmisdadiger Pieter Menten in 1976, waarover een speelfilm is gemaakt. Die is vorig jaar als driedelige serie uitgezonden op NPO2.

De lezing wordt gehouden in gebouw De Rank. Aanvang om 20.00 uur. Toegang is gratis.

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...