Dordrecht, Netherlands

Lezing ‘Zeilvaart naar de Oost’

De vereniging Oud-Dordrecht organiseert een lezing over Zeilvaart naar de Oost in de 19e eeuw.
Gert van der Steen | 9 februari 2017 11:56 | Aangepast op 9 februari 2017 11:56
Die wordt verzorgd door Jean van Wageningen en gaat voornamelijk over de barkschepen die tussen 1840 en 1870 voor rederij Van Wageningen voeren. Er is van die reizen geen archief, maar onderzoek heeft een reconstructie mogelijk gemaakt.

In de lezing wordt de nadruk gelegd op de mensen die met deze vaart bezig waren: reders, bemanning, passagiers, maar ook naar de avonturen van deze zeven schepen.

De lezing vindt plaats op dinsdag 14 februari om 20.00 uur in de Trinitatiskapel. Deur gaat open om 19.30 uur, toegang is gratis.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

John (28) kreeg zijn starterswoning te pakken bij proef: ‘Iedereen om de hoek’

Lekker in eigen dorp blijven wonen: uit een proef in Hardinxveld-Giessendam blijkt dat veel starters...

Doortrappen ‘Voor Sara’: jong en oud haalt geld op voor onderzoek spierziektes

Kinderen voor kinderen. Ook de allerkleinste fietsers van Dordrecht reden zaterdag mee om geld op te...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Sliedrechtse woning onbewoonbaar na brand

In een huis aan de Dr. Schaepmanstraat in Sliedrecht heeft zondagavond een grote brand gewoed. Daarb...

Reeks ten einde voor FC Dordrecht: ‘Een paar procentjes scherper en je verliest hier niet’

FC Dordrecht moest zaterdagavond voor het eerst in lange tijd weer een nederlaag slikken in eigen hu...