Dordrecht, Netherlands

Lezing ‘Zeilvaart naar de Oost’

De vereniging Oud-Dordrecht organiseert een lezing over Zeilvaart naar de Oost in de 19e eeuw.
Gert van der Steen | 9 februari 2017 11:56 | Aangepast op 9 februari 2017 11:56
Die wordt verzorgd door Jean van Wageningen en gaat voornamelijk over de barkschepen die tussen 1840 en 1870 voor rederij Van Wageningen voeren. Er is van die reizen geen archief, maar onderzoek heeft een reconstructie mogelijk gemaakt.

In de lezing wordt de nadruk gelegd op de mensen die met deze vaart bezig waren: reders, bemanning, passagiers, maar ook naar de avonturen van deze zeven schepen.

De lezing vindt plaats op dinsdag 14 februari om 20.00 uur in de Trinitatiskapel. Deur gaat open om 19.30 uur, toegang is gratis.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Ziekenhuis verplaatst zorg gedeeltelijk tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Vanaf 17 juli zal patiëntenzorg vaker plaatsvinden op de locaties in Sliedrecht en Zwijndrecht, meld...

‘Elke ochtend is het drama’, dus grijpt Rijkswaterstaat in op de N915

Sta jij weleens in de file voor een stoplicht op de N915? Dan ben je niet de enige. Rijkswaterstaat ...

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...