Dordrecht, Netherlands

Lezing ‘Zeilvaart naar de Oost’

De vereniging Oud-Dordrecht organiseert een lezing over Zeilvaart naar de Oost in de 19e eeuw.
Gert van der Steen | 9 februari 2017 11:56 | Aangepast op 9 februari 2017 11:56
Die wordt verzorgd door Jean van Wageningen en gaat voornamelijk over de barkschepen die tussen 1840 en 1870 voor rederij Van Wageningen voeren. Er is van die reizen geen archief, maar onderzoek heeft een reconstructie mogelijk gemaakt.

In de lezing wordt de nadruk gelegd op de mensen die met deze vaart bezig waren: reders, bemanning, passagiers, maar ook naar de avonturen van deze zeven schepen.

De lezing vindt plaats op dinsdag 14 februari om 20.00 uur in de Trinitatiskapel. Deur gaat open om 19.30 uur, toegang is gratis.

Lees ook

Brandstichter in beeld: Bureau Brabant toont beelden autobrand Papendrecht

In Bureau Brabant, de lokale variant van Opsporing Verzocht, werd deze week aandacht besteed aan een...

Politie vat spoorloper (39) na zoekactie in de kraag: ‘Levensgevaarlijk’

De politie heeft woensdag een man opgepakt die ter hoogte van het Halmaheiraplein in Dordrecht op he...

Woensdag op TV Dordrecht: Via Cultura Magazine

In het Via Cultura Magazine wordt deze week aandacht besteed aan het evenement HOF Live en de Voorle...

Wethouder Van der Linden: parkeerprobleem in december niet zomaar opgelost

Een parkeerplekje vinden in het weekend in het centrum is in november en december vaak een kriem: de...

Booktokkers geven geheimen prijs tijdens eerste Dordtse booktokevent

Duizenden views op TikTok en dat alleen maar door te vertellen over het boek dat je nu aan het lezen...

In twee weken al achtduizend euro voor Stichting Stolpersteine

Stichting Stolpersteine Dordrecht liet twee weken geleden weten op zoek te zijn naar ongeveer tiendu...