gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Licht en geluid maken World Cup Shorttrack populair'

f208e75c6a5d78618ab108a9e729e7d9

Shorttrackers kijken er het hele jaar naar uit: schaatsen in Dordrecht, is voor hen net een beetje leuker dan in de rest van de wereld. Maar wat maakt schaatsen op de Sportboulevard nou zo speciaal?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het is veel meer dan sport. Het is entertainment en een dagje uit voor mensen”, legt projectmaneger Bas Middelkoop uit. “We moeten mensen die een ticket kopen ook wat kunnen bieden. Dat doen we met onder andere een lichtshow op muziek.”


Jeroen Otter is elke keer weer onder de indruk van het festijn in Dordt. ”Als wij in Dordrecht zijn is het publiek altijd enthousiast. Dat zien we terug in de medewerkers op de ijsbaan en aan de hele organisatie. Het is een groot racefeest.”


De World Cup Finals worden vrijdag, zaterdag en zondag gereden op de Sportboulevard en volgen daarmee het uitverkochte en voor Nederland succesvolle EK van vorig jaar op.


“We zijn zaterdag en zondag uitverkocht. Voor vrijdag zijn er nog enkele kaarten te koop. Op Vrijdagochtend komen ook dit jaar weer schoolklassen vol kinderen. Daar heb je altijd oordoppen voor nodig want dat is altijd een enorm kabaal. Maar het geeft een mooi gevoel,” zegt Middelkoop.


Of de shorttrack over twee jaar terug komt kan Middelkoop nog niet zeggen: “De kans zit er in maar is voor nu nog niet overwogen. Eerst komt dit weekend de World Cup en volgend jaar zitten we met het WK in Ahoy. Wat er daarna gebeurt, moeten we nog bekijken.

Lees ook

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.