gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Licht en geluid maken World Cup Shorttrack populair'

f208e75c6a5d78618ab108a9e729e7d9

Shorttrackers kijken er het hele jaar naar uit: schaatsen in Dordrecht, is voor hen net een beetje leuker dan in de rest van de wereld. Maar wat maakt schaatsen op de Sportboulevard nou zo speciaal?

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het is veel meer dan sport. Het is entertainment en een dagje uit voor mensen”, legt projectmaneger Bas Middelkoop uit. “We moeten mensen die een ticket kopen ook wat kunnen bieden. Dat doen we met onder andere een lichtshow op muziek.”


Jeroen Otter is elke keer weer onder de indruk van het festijn in Dordt. ”Als wij in Dordrecht zijn is het publiek altijd enthousiast. Dat zien we terug in de medewerkers op de ijsbaan en aan de hele organisatie. Het is een groot racefeest.”


De World Cup Finals worden vrijdag, zaterdag en zondag gereden op de Sportboulevard en volgen daarmee het uitverkochte en voor Nederland succesvolle EK van vorig jaar op.


“We zijn zaterdag en zondag uitverkocht. Voor vrijdag zijn er nog enkele kaarten te koop. Op Vrijdagochtend komen ook dit jaar weer schoolklassen vol kinderen. Daar heb je altijd oordoppen voor nodig want dat is altijd een enorm kabaal. Maar het geeft een mooi gevoel,” zegt Middelkoop.


Of de shorttrack over twee jaar terug komt kan Middelkoop nog niet zeggen: “De kans zit er in maar is voor nu nog niet overwogen. Eerst komt dit weekend de World Cup en volgend jaar zitten we met het WK in Ahoy. Wat er daarna gebeurt, moeten we nog bekijken.

Lees ook

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.