gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht voor Dordt opent stiltecentrum voor het ziekenhuis

4513a402cb766097a30e43f4cde84c74

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisaties dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Volgens hen is een stiltecentrum hard nodig. " Veel mensen leven in de crisistijd in onzekerheid. Bezoekers van het ziekenhuis kunnen hun naasten niet of nauwelijks bezoeken. Graag bieden wij mensen een plek voor uiting van hun emoties", laat de organisatie weten. "Het stiltecentrum zou in deze tijd op elke plek kunnen staan, maar in deze ingrijpende tijd, vormt het ziekenhuis wel het episch centrum."


De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten. Ook kan er een kaarsje worden aangestoken.


Licht voor Dordt werkt voor dit project samen met de geestelijke zorg van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Het mobiele stiltecentrum is vanaf 3 april iedere dag geopend van 10.00 t/m 20.00 uur.


Iedere week is er op TV Dordrecht ook een videoboodschap te zien van Licht voor Dordt. Die wordt uitgezonden op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur en is ook te vinden op de website.

Lees ook

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.