gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht voor Dordt opent stiltecentrum voor het ziekenhuis

4513a402cb766097a30e43f4cde84c74

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisaties dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Volgens hen is een stiltecentrum hard nodig. " Veel mensen leven in de crisistijd in onzekerheid. Bezoekers van het ziekenhuis kunnen hun naasten niet of nauwelijks bezoeken. Graag bieden wij mensen een plek voor uiting van hun emoties", laat de organisatie weten. "Het stiltecentrum zou in deze tijd op elke plek kunnen staan, maar in deze ingrijpende tijd, vormt het ziekenhuis wel het episch centrum."


De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten. Ook kan er een kaarsje worden aangestoken.


Licht voor Dordt werkt voor dit project samen met de geestelijke zorg van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Het mobiele stiltecentrum is vanaf 3 april iedere dag geopend van 10.00 t/m 20.00 uur.


Iedere week is er op TV Dordrecht ook een videoboodschap te zien van Licht voor Dordt. Die wordt uitgezonden op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur en is ook te vinden op de website.

Lees ook

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.