gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht voor Dordt opent stiltecentrum voor het ziekenhuis

4513a402cb766097a30e43f4cde84c74

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisaties dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Volgens hen is een stiltecentrum hard nodig. " Veel mensen leven in de crisistijd in onzekerheid. Bezoekers van het ziekenhuis kunnen hun naasten niet of nauwelijks bezoeken. Graag bieden wij mensen een plek voor uiting van hun emoties", laat de organisatie weten. "Het stiltecentrum zou in deze tijd op elke plek kunnen staan, maar in deze ingrijpende tijd, vormt het ziekenhuis wel het episch centrum."


De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten. Ook kan er een kaarsje worden aangestoken.


Licht voor Dordt werkt voor dit project samen met de geestelijke zorg van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Het mobiele stiltecentrum is vanaf 3 april iedere dag geopend van 10.00 t/m 20.00 uur.


Iedere week is er op TV Dordrecht ook een videoboodschap te zien van Licht voor Dordt. Die wordt uitgezonden op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur en is ook te vinden op de website.

Lees ook

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.