gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Licht voor Dordt opent stiltecentrum voor het ziekenhuis

4513a402cb766097a30e43f4cde84c74

Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisatie dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op de parkeerplaats van het Albert Schweitzer ziekenhuis staat vanaf aanstaande vrijdag een mobiel stiltecentrum. Het idee is afkomstig van 'Licht voor Dordt', een samenwerkingsverband van Dordtse organisaties dat is opgericht vanwege de coronacrisis.

Volgens hen is een stiltecentrum hard nodig. " Veel mensen leven in de crisistijd in onzekerheid. Bezoekers van het ziekenhuis kunnen hun naasten niet of nauwelijks bezoeken. Graag bieden wij mensen een plek voor uiting van hun emoties", laat de organisatie weten. "Het stiltecentrum zou in deze tijd op elke plek kunnen staan, maar in deze ingrijpende tijd, vormt het ziekenhuis wel het episch centrum."


De mobiele post is een witte tent van zes bij drie meter. In de tent staan witte en rode rozen, die mensen gratis mogen meenemen, als hart onder de riem. In een gedachteboek en op een gebedsmuur kunnen mensen berichten achterlaten. Ook kan er een kaarsje worden aangestoken.


Licht voor Dordt werkt voor dit project samen met de geestelijke zorg van het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Het mobiele stiltecentrum is vanaf 3 april iedere dag geopend van 10.00 t/m 20.00 uur.


Iedere week is er op TV Dordrecht ook een videoboodschap te zien van Licht voor Dordt. Die wordt uitgezonden op zondag tussen 12.00 en 18.00 uur en is ook te vinden op de website.

Lees ook

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.