Dordrecht, Netherlands

Lichte verwarring rond priklocatie door nieuw beleid Janssen-vaccin

Door het plotselinge nieuwe advies van de Gezondheidsraad voor het Janssen-Vaccin, veranderde de richtlijnen bij de priklocatie sporthal Oranje Wit ook. Het omgooien van het beleid zorgde daar voor lichte verwarring onder bezoekers en GGD-medewerkers.
Sander Verrips | 2 juni 2021 17:43 | Aangepast op 2 juni 2021 17:43
Eerst werd iedereen die een prik van Janssen kwam halen, bij de deur geïnformeerd over de risico’s. De medewerkers hadden hun handen vol aan de nieuw te vormen rijen en anderstaligen. Iedereen mocht zelf besluiten de prik toch wel te halen.

Een bezoeker had het nieuws over het Janssen-vaccin thuis voor zijn vertrek al gehoord en besloot alsnog te gaan. Tot hij de informatie bij de deur te horen kreeg. “Over de verhoogde kans op bijwerkingen had ik al nagedacht. Maar bij de deur werd verteld dat de effectiviteit lager is en je alsnog een keer wordt opgeroepen voor een andere prik.”

“Bij de deur werd aan mij gevraagd of ik zeker wist dat ik deze prik wilde hebben,” vertelt een man die wel besloot de spuit van Janssen te nemen. “Ik vond de exacte aanleiding wat vaag. De echte risico's werden wat in het midden gelaten.” Hij is niet bang voor eventuele risico's van het vaccin.

Later op de middag werd de selectie voor wie het vaccin van Janssen haalt, al op de weg voor de parkeerplaats gemaakt. Bezoekers kregen een brief met de nieuwe richtlijnen waardoor er op de weg continu kerende auto’s te zien waren.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het mati...

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...