Dordrecht, Netherlands

Lichtshow op toren Kunstmin tot Tweede Paasdag verlengd

De videoprojectie die ‘s avonds op Kunstmin wordt geprojecteerd, is wegens succes verlengd tot Tweede Paasdag. Het kunstproject is gemaakt door Arno Coenen, die ook de binnenkant van de Markthal in Rotterdam ontwierp.
Vivian Rutte | 26 maart 2021 15:21 | Aangepast op 26 maart 2021 15:21
Wie rond een uur of 19:00 langs Kunstmin loopt, daar een verlichte toneeltoren. Tot en met het eind van de maand is hier namelijk een videoprojectie van Arno Coenen te zien. "We hopen dat het voor bezoekers even een hele fijne mentale oppepper is," zegt Aline de Jong van Kunstmin.

De videoprojectie is een ode aan de gezondheidszorg. "Een belangrijk personage in de video is een verpleegster," vervolgt Aline. "Alleen heeft deze verpleegster een muzieknootje op haar kapje." Hiermee laat Arno zien dat het, zeker in deze coronatijd, belangrijk is om aan je gezondheid te denken. Zowel fysiek als mentaal. "Een bruistablet voor je mentale gezondheid."

In een audiotour, die te beluisteren is via de site van Kunstmin, legt Arno uit wat de videoprojectie verder inhoudt. Op deze manier hoopt Kunstmin een beetje binding te houden met de inwoners van Dordrecht: "We missen ze enorm."

Op zondag 28 maart, maandag 29 maart en dinsdag 30 maart is er geen projectie.

’s Avonds is het langer licht. Daarom past Kunstmin de tijden van de projectie aan. Vanaf wo 24 maart t/m za 27 maart draait D-Light van 19:30 – 20:30. Wo 31 maart t/m 5 april, 2e Paasdag, kun je D-Light zien tussen 21:00 – 21:30 uur.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...