gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Liefde in de Biesbosch: hij kwam met een vis en zij zei 'ja'

5a89cfa09decb8d6c3e70d303bb8ddbc

De met elkaar vertrouwde visarenden in de Biesbosch zijn herenigd. Het mannetje maakte het vrouwtje het hof met een visje. En nu is er seks, seks en nog eens seks.

 | Aangepast op
Het bekende nest, dat te bewonderen is via de webcam van Beleef de Lente, is niet enige plek vol activiteit. Ook op andere plekken weten de vogels elkaar te vinden voor de vrijerij.
Vrijdag was het nog wel even anders. Toen kreeg het 'vaste' mannetje concurrentie van een vreemde vogel. Hij ging - na enig nadenken - de strijd aan met zijn rivaal. "Het was net Goede Tijden, Slechte Tijden", concludeerde boswachter Harm Blom toen.

De vaste klant was door de confrontatie even de kluts kwijt. Hij werd aan het einde van de dag 13 kilometer van het nest op de foto gezet. Blom: "Wat was er met hem aan de hand?" vroeg Blom zich af.
"Maar een dag later kregen we goed nieuws", vervolgt de boswachter. "De mensen die hem van nabij volgen hoorden het geluid van baltsende vogels. En daar was ook het vrouwtje plotseling. Zij is te herkennen aan haar gevlekte borst. Hij wist direct hoe hij haar moest inpalmen. Het mannetje kwam met een vis aan zijn poot en bood zijn prooi aan haar aan. Een prachtig ritueel. Vanaf dat moment was het een en al liefde."

Sinds zondag trekken man en vrouw er samen op uit. Ze baltsen, ze roepen, ze jagen en ze brengen heel veel tijd op het nest door. Blom: "Daar zitten ze vooral om te paren. Daar zijn ze voortdurend mee bezig om te zorgen dat er voldoende en sterk nageslacht komt."
Ook is er tijd voor romantiek. "Zondagavond zaten ze, met de mooie avondlucht als decor, over de omgeving te staren. Het is prachtig om te zien."

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Vorig jaar maakten de visarenden ook al een liefdesnestje in de Biesbosch. Eind mei kwam het eerste ei uit. Verslaggever Dennis sprak toen met de boswachter.

Lees meer over:

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.