gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Liefde in de Biesbosch: hij kwam met een vis en zij zei 'ja'

5a89cfa09decb8d6c3e70d303bb8ddbc.jpg

De met elkaar vertrouwde visarenden in de Biesbosch zijn herenigd. Het mannetje maakte het vrouwtje het hof met een visje. En nu is er seks, seks en nog eens seks.

 | Aangepast op
Het bekende nest, dat te bewonderen is via de webcam van Beleef de Lente, is niet enige plek vol activiteit. Ook op andere plekken weten de vogels elkaar te vinden voor de vrijerij.
Vrijdag was het nog wel even anders. Toen kreeg het 'vaste' mannetje concurrentie van een vreemde vogel. Hij ging - na enig nadenken - de strijd aan met zijn rivaal. "Het was net Goede Tijden, Slechte Tijden", concludeerde boswachter Harm Blom toen.

De vaste klant was door de confrontatie even de kluts kwijt. Hij werd aan het einde van de dag 13 kilometer van het nest op de foto gezet. Blom: "Wat was er met hem aan de hand?" vroeg Blom zich af.
"Maar een dag later kregen we goed nieuws", vervolgt de boswachter. "De mensen die hem van nabij volgen hoorden het geluid van baltsende vogels. En daar was ook het vrouwtje plotseling. Zij is te herkennen aan haar gevlekte borst. Hij wist direct hoe hij haar moest inpalmen. Het mannetje kwam met een vis aan zijn poot en bood zijn prooi aan haar aan. Een prachtig ritueel. Vanaf dat moment was het een en al liefde."

Sinds zondag trekken man en vrouw er samen op uit. Ze baltsen, ze roepen, ze jagen en ze brengen heel veel tijd op het nest door. Blom: "Daar zitten ze vooral om te paren. Daar zijn ze voortdurend mee bezig om te zorgen dat er voldoende en sterk nageslacht komt."
Ook is er tijd voor romantiek. "Zondagavond zaten ze, met de mooie avondlucht als decor, over de omgeving te staren. Het is prachtig om te zien."

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Vorig jaar maakten de visarenden ook al een liefdesnestje in de Biesbosch. Eind mei kwam het eerste ei uit. Verslaggever Dennis sprak toen met de boswachter.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.