Dordrecht, Netherlands

Lieveheersbeestjes bestrijden luizen

Dordrecht gaat de luizen in lindebomen met lieveheersbeestjes te lijf. De luizen zorgen voor plakkerige ramen als je je auto onder een lindeboom hebt gezet. En juist die luizen staan op het menu bij het lieveheersbeestje.
Dennis Koorevaar | 29 juni 2018 17:08 | Aangepast op 29 juni 2018 17:08
Daarom hangen op drie plekken in de stad zakken met lieveheersbeestjes in bomen: Nieuwe haven, Reeweg Oost (bij het FC Dordrecht stadion) en Steegoversloot.

De inzet van lieveheersbeestjes tegen de luis is een proef. Of het in de toekomst verder in Dordrecht wordt toegepast, is afhankelijk van het slagen van deze proef en de financiën.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...