gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lifesaving: deze sport is het uithangbord van de reddingsbrigade

eecadd81ae378824905a400d5d317402.jpg

Het is ooit begonnen als oefeningen voor medewerkers van de reddingsbrigade. Maar inmiddels is het al weer jaren een officiële sport: lifesaving. Dit weekend namen de toppers uit heel het land (en daarbuiten) het tegen elkaar op in het zwembad van de Sportboulevard.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Een pop opduiken van de bodem en ‘m zo snel mogelijk aan de kant brengen. Of een parcours met hindernissen onder water afleggen. Het zijn maar een paar onderdelen van de wedstrijd die op zaterdag en zondag gehouden werd. "Het doel van een reddingsbrigade is om de verdrinkingsdood in de breedste zin van het woord te voorkomen”, vertelt Robert Hendriks, de directeur van het toernooi. “Naast de opleidingen en bewakingen hebben we ook een sporttak binnen de reddingsbrigade. Hoe meer mensen deze sport doen, hoe meer mensen er fit zijn om mensen te kunnen redden. De sport is het uithangbord van de reddingsbrigade.”

De sport is populair in ons land, maar ook over de grens. Eerder voegden zich al zwemmers uit België, Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk en Scandinavië bij de Nederlandse deelnemers. Ook bij deze 20ste editie zijn er buitenlandse reddingsbrigades van de partij. "Alle sporters willen zich nu laten zien. Dat kan in ons snelle zwembad”, licht Hendriks toe. “In Australië staat er een wereldkampioen op de planning, daar wordt hard voor getraind.”
410d64edb897db4dd7cc08b1f6b9484f.jpg
Dordtenaar Robin Kuiphof kan de populariteit van de sport wel verklaren. “De sport is heel divers. In tegenstelling tot normaal zwemmen heb je gewoon veel meer disciplines. Het is veel afwisselender en dat maakt dat ik de sport extra leuk vind”, vertelt hij. Al meerdere keren werd hij Nederlands kampioen. En ook deze keer was het een succesvol weekend voor hem; hij mocht een medaille mee naar huis nemen.

Ook de organisatie kijkt terug op een goed toernooi. Volgend jaar hoopt ze een nog groter evenement neer te zetten. Al zijn daar eigenlijk meer vrijwilligers nodig. En nu zijn er al zo’n 100 mensen maanden achter de schermen bezig om alles te regelen.

Bekijk hier onze reportage over de wedstrijd lifesaving.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.