gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Lightrail tussen Leiden en Dordrecht moet er komen”

7287bd0aa893e239bcd5168511328227.jpg

In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.

Wethouder Sleeking pleit daar nogmaals voor in een interview in de krant Trouw. De gemeente Dordrecht heeft deelgenomen aan de ontwikkeling van het plan Groeiagenda Zuid Holland. Daarin hebben veertig partijen, waaronder gemeenten, universiteitne en grote bedrijven de handen in een geslagen om het gebied te ontwikkelen. De provincie Zuid-Holland is economisch gezien wel gegroeid de laatste jaren, maar niet zo hard als andere procinvies. Het plan moet daar verandering in brengen. Er is inmiddels geld voor aangevraagd bij de Rijksoverheid.


De lightrail is belangrijk voor de samenwerking tussen universiteiten, maar voor wethouder Sleeking ook belangrijk voor de realisatie van de bouwplannen van de gemeente. “De vraag naar woningbouw is groot en we willen de groene gebieden ontzien,” zegt Sleeking in Trouw. “Daarom willen wij onze 10.000 geplande woningen vooral langs de 7,5 kilometer lange spoortzone bouwen. Studenten en anderen die we daar huisvesten, moeten een frequente, snelle vervingding krijgen, als we het autogebruik willen terugdringen.”


Voor de lightrail moet het centraal station wel gemoderniseerd worden en twee extra stations worden aangelegd op het Leerpark en bij Amstelwijk. De totale kosten van de lightrail bedragen 2,5 miljard, voor de extra stations komt daar nog een half miljard euro bij.


Afbeelding: Groeiagenda Zuid-Holland

Lees ook

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.