gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

“Lightrail tussen Leiden en Dordrecht moet er komen”

7287bd0aa893e239bcd5168511328227.jpg

In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.

Wethouder Sleeking pleit daar nogmaals voor in een interview in de krant Trouw. De gemeente Dordrecht heeft deelgenomen aan de ontwikkeling van het plan Groeiagenda Zuid Holland. Daarin hebben veertig partijen, waaronder gemeenten, universiteitne en grote bedrijven de handen in een geslagen om het gebied te ontwikkelen. De provincie Zuid-Holland is economisch gezien wel gegroeid de laatste jaren, maar niet zo hard als andere procinvies. Het plan moet daar verandering in brengen. Er is inmiddels geld voor aangevraagd bij de Rijksoverheid.


De lightrail is belangrijk voor de samenwerking tussen universiteiten, maar voor wethouder Sleeking ook belangrijk voor de realisatie van de bouwplannen van de gemeente. “De vraag naar woningbouw is groot en we willen de groene gebieden ontzien,” zegt Sleeking in Trouw. “Daarom willen wij onze 10.000 geplande woningen vooral langs de 7,5 kilometer lange spoortzone bouwen. Studenten en anderen die we daar huisvesten, moeten een frequente, snelle vervingding krijgen, als we het autogebruik willen terugdringen.”


Voor de lightrail moet het centraal station wel gemoderniseerd worden en twee extra stations worden aangelegd op het Leerpark en bij Amstelwijk. De totale kosten van de lightrail bedragen 2,5 miljard, voor de extra stations komt daar nog een half miljard euro bij.


Afbeelding: Groeiagenda Zuid-Holland

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.