Dordrecht, Netherlands

“Lightrail tussen Leiden en Dordrecht moet er komen”

In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.
Marjolein Vos | 7 december 2020 14:52 | Aangepast op 7 december 2020 14:52
In 2017 riep de nieuwe directeur van de RET Maurice Unck het al: er moet een supersnelle verbinding komen tussen Leiden, Rotterdam, Den Haag, Delft en Dordrecht. De plannen voor een lightrail bestaan dus al langer, maar nu moet er toch echt schot in de uitvoering komen. Tenminste, als het Rijk met geld over de brug komt.

Wethouder Sleeking pleit daar nogmaals voor in een interview in de krant Trouw. De gemeente Dordrecht heeft deelgenomen aan de ontwikkeling van het plan Groeiagenda Zuid Holland. Daarin hebben veertig partijen, waaronder gemeenten, universiteitne en grote bedrijven de handen in een geslagen om het gebied te ontwikkelen. De provincie Zuid-Holland is economisch gezien wel gegroeid de laatste jaren, maar niet zo hard als andere procinvies. Het plan moet daar verandering in brengen. Er is inmiddels geld voor aangevraagd bij de Rijksoverheid.


De lightrail is belangrijk voor de samenwerking tussen universiteiten, maar voor wethouder Sleeking ook belangrijk voor de realisatie van de bouwplannen van de gemeente. “De vraag naar woningbouw is groot en we willen de groene gebieden ontzien,” zegt Sleeking in Trouw. “Daarom willen wij onze 10.000 geplande woningen vooral langs de 7,5 kilometer lange spoortzone bouwen. Studenten en anderen die we daar huisvesten, moeten een frequente, snelle vervingding krijgen, als we het autogebruik willen terugdringen.”


Voor de lightrail moet het centraal station wel gemoderniseerd worden en twee extra stations worden aangelegd op het Leerpark en bij Amstelwijk. De totale kosten van de lightrail bedragen 2,5 miljard, voor de extra stations komt daar nog een half miljard euro bij.


Afbeelding: Groeiagenda Zuid-Holland

Lees ook

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...

Anne Larena (10) verloor haar zus aan kanker en trotseert nu de kou voor KiKa

De Dordtse Anne Larena Theunisse (10) draagt sinds afgelopen maandag een korte broek voor het goede ...

Lindsay en Terrence kochten huis in verdwijnend Moerdijk, gemeente weigert nu elk contact

De Papendrechtse Lindsay en Terrence die in oktober een huis kochten van de gemeente Moerdijk willen...

Ridderkerker wint 1 miljoen euro

Ridderkerk is een miljonair rijker. Eén van de inwoners won eerder deze week 1 miljoen euro belastin...

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

De N3 van Papendrecht naar Dordrecht is vrijdagochtend lange tijd dicht geweest na een ongeluk. Het ...