Dordrecht, Netherlands

Lijn 10 wordt elektrisch

Arriva gaat vanaf volgend jaar juli met een elektrisch busje rijden op lijn 10. Dat is de route door de binnenstad van station naar Energiehuis. Nu rijdt er nog een grote stadsbus.
Peter Tromp | 10 november 2016 12:12 | Aangepast op 10 november 2016 12:12
Het nieuwe busje is geschikt voor 15 personen. Het is zo’n personenbusje dat nu al door veel taxidiensten wordt ingezet voor personenvervoer. De Arriva-bus is volledig elektrisch. Dat betekent geen uitstoot van uitlaatgassen en CO2.

Het busje vervangt de grote bus die nu regelmatig vastzit bij de Visbrug en op de Groenmarkt.

Arriva heeft de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan met elektrische bussen. Inmiddels rijden er al dertien rond in Nederland. Dat aantal wordt uitgebreid naar 30. Ook in Gorinchem gaan elektrische bussen rijden op lijnen 1, 2, 3 en 4.

Foto: www.vdlbuscoach.com

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...