gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lilian werkt in het callcenter van de GGD: 'Je hebt mensen die ons de schuld geven van corona'

f6861efb6ccd8e644dbe32d6089f1549.jpg

De 23-jarige Lilian Teeuw werkt in het callcenter van de GGD in Dordrecht. Het corona-zenuwcentrum van de regio. Ze is een van de jongeren die wil helpen in de strijd tegen corona. Al is het werk niet altijd even makkelijk. "Je hebt mensen die boos worden en ons de schuld geven van corona."

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is lastig om je niets aan te trekken van dat soort uitspraken", vertelt Lilian op haar plekje in het callcenter. Maar toch gaat ze er voor. "Ik moet wat doen!" Ze hoopt dat ze kan helpen om het virus onder de duim te houden. Samen met haar collega's van de afdeling bron- en contactonderzoek belt ze mensen met een positieve testuitslag of mensen die in contact zijn geweest met geïnfecteerde mensen.



Heftige gesprekken

Mensen met meerdere corona-sterfgevallen in de familie of mensen die al ziek zijn en dan ook nog corona krijgen: het komt allemaal voorbij als je in het callcenter werkt. Collega's steunen elkaar als iemand op kantoor een heftig gesprek heeft gehad.

"Het is belangrijk om het zoveel mogelijk los te laten als je naar huis gaat. Maar dat is soms lastig." Gelukkig heeft Lilian ook veel positieve gesprekken met mensen die blij zijn met haar hulp.

Vandaag is het een bijzondere dag voor Lilian, want ze is afgestudeerd en ontvangt vandaag haar diploma Biologische wetenschappen van de Hogeschool Rotterdam. Ze hoopt dat ze in de toekomst ook in het laboratorium haar steentje kan bijdragen.



Aardig blijven

Ook bij de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn medewerkers van de callcenters soms mikpunt van frustratie. Directeur Saskia Baas zei op Radio Rijnmond dat ze begrijpt dat de emoties soms hoog oplopen. "Maar de medewerkers van het callcenter doen ook gewoon hun werk, onder moeilijke omstandigheden en extreme drukte. We moeten aardig blijven tegen elkaar."

Bij de GGD in onze regio werken ook veel jongeren in de teststraten. Vrijdag lopen we mee met student Jasper die coronatesten afneemt in Dordrecht en Gorinchem.


Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.