gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Linda begint een naaistudio in Dordt

3c1f2faeff4b1129ec5584f2d0320267

In Berlijn begon ze ooit het eerste naaicafé ter wereld. Nu, twaalf jaar later, is Linda Eilers terug in Dordrecht en daar begonnen met een naaistudio. "Want naaien komt weer helemaal in", zegt ze.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mensen ontdekken weer hoe leuk het is om zelf iets te maken. Creatief bezig te zijn. Niet alleen kleding, maar ook tal andere dingen. We hebben nu bijvoorbeeld iemand die hondengadgets maakt."

In een ruimte op het bedrijventerrein Dordtse Kil 2 staan tafels met naaimachines en een grote kniptafel, waar tien vrouwen bezig zijn. "Ik maak al een en ander zelf, maar ik ben hier om de fijne kneepjes van Linda te leren", zegt één van hen.


"Of je nou nog nooit achter een naaimachine gezeten hebt, of een hele moeilijke klus wil gaan doen, iedereen is hier welkom. Het verschil met Berlijn is dat we hier werken op bepaalde avonden", vertelt Linda.


In de Berlijnse wijk Kreuzberg liepen mensen in en uit: "Ze betaalden per uur. Hier doen we het met een bedrag per maand. Een café wilde ik niet meer, want dan heb ik geen tijd over voor andere dingen."


"Of het ook voor mannen is? Nou en of ! In Berlijn bestond zo'n twintig procent van de klanten uit mannen. Ja, echte mannen, zelfs militairen", aldus Linda Eilers. Wie ook op naaicursus wil kan terecht op haar

Lees ook

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Nieuw project (1)

Cellencomplex Dordrecht blijft in gebruik, drie locaties sluiten

De politie-eenheid Rotterdam heeft besloten de cellencomplexen in Capelle aan den IJssel, aan het Doelwater in Rotterdam en in Spijkenisse te sluiten. Het cellencomplex aan de Overkampweg in Dordrecht blijft nog wel in gebruik.