gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Linda begint een naaistudio in Dordt

3c1f2faeff4b1129ec5584f2d0320267

In Berlijn begon ze ooit het eerste naaicafé ter wereld. Nu, twaalf jaar later, is Linda Eilers terug in Dordrecht en daar begonnen met een naaistudio. "Want naaien komt weer helemaal in", zegt ze.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Mensen ontdekken weer hoe leuk het is om zelf iets te maken. Creatief bezig te zijn. Niet alleen kleding, maar ook tal andere dingen. We hebben nu bijvoorbeeld iemand die hondengadgets maakt."

In een ruimte op het bedrijventerrein Dordtse Kil 2 staan tafels met naaimachines en een grote kniptafel, waar tien vrouwen bezig zijn. "Ik maak al een en ander zelf, maar ik ben hier om de fijne kneepjes van Linda te leren", zegt één van hen.


"Of je nou nog nooit achter een naaimachine gezeten hebt, of een hele moeilijke klus wil gaan doen, iedereen is hier welkom. Het verschil met Berlijn is dat we hier werken op bepaalde avonden", vertelt Linda.


In de Berlijnse wijk Kreuzberg liepen mensen in en uit: "Ze betaalden per uur. Hier doen we het met een bedrag per maand. Een café wilde ik niet meer, want dan heb ik geen tijd over voor andere dingen."


"Of het ook voor mannen is? Nou en of ! In Berlijn bestond zo'n twintig procent van de klanten uit mannen. Ja, echte mannen, zelfs militairen", aldus Linda Eilers. Wie ook op naaicursus wil kan terecht op haar

Lees ook

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”