gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lintje voor Albert Schweitzer ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) heeft dit jaar opnieuw het 'Roze Lintje' toegekend gekregen van de Borstkankervereniging Nederland (BVN). “Dit betekent dat patiënten met borstkanker of een verdenking daarvan, aan het juiste adres voor goede en patiëntgerichte zorg”, aldus een reactie van het ASz. Het lintje werd aan 78 van de 89 Nederlandse ziekenhuizen toegekend.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
 

Eén van de BVN criteria is de mate waarin (late) gevolgen van mogelijke behandelingen worden besproken met de patiënt. Bij een deel van de ziekenhuizen blijkt dit niet optimaal; een belangrijk verbeterpunt. Voor patiënten is het essentieel dat er in de spreekkamer uitgebreid wordt gesproken over (late) gevolgen van behandelingen. Denk hierbij aan mogelijkheden voor een borstreconstructie, de gevolgen voor werk en inkomen, een eventuele kinderwens, het vervroegd in de overgang komen en een veranderde seksualiteit.

Het doel van de jaarlijkse Monitor Borstkankerzorg is om (toekomstige) patiënten inzicht te geven in hoe de borstkankerzorg in een bepaald ziekenhuis georganiseerd is, welke ervaringen andere patiënten met dat ziekenhuis hebben en in hoeverre het ziekenhuis voldoet aan de verwachtingen van de Borstkankervereniging.

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.