gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lintje voor gynaecoloog Sjarlot Kooi

134c609c0473ca6ba53878d02455e9d9.jpg

Dokter Sjarlot Kooi is vrijdagmiddag koninklijk onderscheiden. Tijdens haar 25-jarig jubileum als oncologisch gynaecoloog en voorzitter van het Medisch Specialisten Bestuur van het Albert Schweitzer ziekenhuis is zij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kooi kreeg de onderscheiding uit handen van burgemeester Wouter Kolff. "Mevrouw Kooi heeft zich in medisch, bestuurlijk en onderwijskundig opzicht gemanifesteerd en geldt op deze terreinen als een initiator, stimulator en visionair", schrijft de gemeente in een verklaring.

"Naast haar intensieve werk als hooggespecialiseerd arts heeft zij ook op landelijk niveau bestuurlijke nevenfuncties bekleed. Ook heeft zij zich ingespannen om de gynaecologische opleiding en behandeling verder door te ontwikkelen en uit te breiden.

Mede door haar inspanningen geldt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tot een gerenommeerd topklinisch opleidingsziekenhuis."

Op 1 maart 2019 beëindigt zij haar medische loopbaan, zij kreeg de onderscheiding tijdens haar afscheidreceptie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.