gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lintje voor gynaecoloog Sjarlot Kooi

134c609c0473ca6ba53878d02455e9d9.jpg

Dokter Sjarlot Kooi is vrijdagmiddag koninklijk onderscheiden. Tijdens haar 25-jarig jubileum als oncologisch gynaecoloog en voorzitter van het Medisch Specialisten Bestuur van het Albert Schweitzer ziekenhuis is zij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kooi kreeg de onderscheiding uit handen van burgemeester Wouter Kolff. "Mevrouw Kooi heeft zich in medisch, bestuurlijk en onderwijskundig opzicht gemanifesteerd en geldt op deze terreinen als een initiator, stimulator en visionair", schrijft de gemeente in een verklaring.

"Naast haar intensieve werk als hooggespecialiseerd arts heeft zij ook op landelijk niveau bestuurlijke nevenfuncties bekleed. Ook heeft zij zich ingespannen om de gynaecologische opleiding en behandeling verder door te ontwikkelen en uit te breiden.

Mede door haar inspanningen geldt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tot een gerenommeerd topklinisch opleidingsziekenhuis."

Op 1 maart 2019 beëindigt zij haar medische loopbaan, zij kreeg de onderscheiding tijdens haar afscheidreceptie in het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Lees ook

jokefoto.png

Iconische steward Joke neemt afscheid van FC Dordrecht: ‘Ik ga alles missen hier’

Ze raakte gewond, maar wordt ook luidkeels toegezongen. Na 25 jaar stopt Joke Louwersheimer (68) als steward van FC Dordrecht. Hoewel ze haar club maar moeilijk kan loslaten, vindt ze het mooi geweest. Met een lach en een traan neemt ze afscheid. “Ik heb een hoop vrienden gemaakt.”

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.