Dordrecht, Netherlands

Literair genootschap Diversa sed Una 200 jaar

Het literair genootschap Diversa sed Una bestaat 200 jaar en heeft daarom het boek Divers Dordrecht geschreven. Het eerste exemplaar werd donderdagochtend overhandigd aan de burgemeester.
Petra Scheurwater | 1 september 2016 13:49 | Aangepast op 1 september 2016 13:49
Het boek bevat vijftien verhalen over uiteenlopende Dordtse onderwerpen, van kerkorgels tot De Munt en karaktertrekken van Dordtenaren. De verhalen in het boek zijn geschreven door verschillende auteurs.


Van de eerste druk van het boek zijn vierhonderd exemplaren gedrukt. Als die snel uitverkocht zijn dan komt er een nieuwe druk. Het boek is alleen verkrijgbaar in boekhandel De Nieuwe Bengel.


Diversa Sed Una


Het literair genootschap is een mannenclub die zes keer in het jaar samen komt. Ze houden van hun traditie en ze komen daarom al 200 jaar in de wintermaanden op de tweede dinsdagavond van de maand samen.


Op deze avonden bespreken zijn een onderwerp zoals bijvoorbeeld parlementair taalgebruik, maar ook andere onderwerpen zoals cultuur en wetenschap komen aan bod. Eén lid bereid het onderwerp voor, daarna discussiëren ze erover. Lid worden van het genootschap kan niet, daar moet je voor gevraagd worden.


Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...