Dordrecht, Netherlands

Literair genootschap Diversa sed Una 200 jaar

Het literair genootschap Diversa sed Una bestaat 200 jaar en heeft daarom het boek Divers Dordrecht geschreven. Het eerste exemplaar werd donderdagochtend overhandigd aan de burgemeester.
Petra Scheurwater | 1 september 2016 13:49 | Aangepast op 1 september 2016 13:49
Het boek bevat vijftien verhalen over uiteenlopende Dordtse onderwerpen, van kerkorgels tot De Munt en karaktertrekken van Dordtenaren. De verhalen in het boek zijn geschreven door verschillende auteurs.


Van de eerste druk van het boek zijn vierhonderd exemplaren gedrukt. Als die snel uitverkocht zijn dan komt er een nieuwe druk. Het boek is alleen verkrijgbaar in boekhandel De Nieuwe Bengel.


Diversa Sed Una


Het literair genootschap is een mannenclub die zes keer in het jaar samen komt. Ze houden van hun traditie en ze komen daarom al 200 jaar in de wintermaanden op de tweede dinsdagavond van de maand samen.


Op deze avonden bespreken zijn een onderwerp zoals bijvoorbeeld parlementair taalgebruik, maar ook andere onderwerpen zoals cultuur en wetenschap komen aan bod. Eén lid bereid het onderwerp voor, daarna discussiëren ze erover. Lid worden van het genootschap kan niet, daar moet je voor gevraagd worden.


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...