gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Literaire route bij Bachfestival

Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaar een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaer een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

De afvaarten zijn om 12.00 en 15.00 uur en de route duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden schrijvers Nicolien Mizee en Anja Sicking ontmoet, evenals dichter Ingmar Heytze. Zij zijn in gezelschap van cellist Jan Willem Troost, accordeonist Vincent van Amsterdam en saxofonist Michiel van Dijk.

Artistiek leider Marieke Grotenhuis wijst op het grote belang van tekst in het werk van Bach, waarvoor de muziek vaak de omlijsting is. Dat is voor haar de reden om ook tijdens dit festival de taal een prominente plaats te geven.

Op de foto: Ingmar Heytze

Lees ook

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.