gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Literaire route bij Bachfestival

Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaar een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaer een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

De afvaarten zijn om 12.00 en 15.00 uur en de route duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden schrijvers Nicolien Mizee en Anja Sicking ontmoet, evenals dichter Ingmar Heytze. Zij zijn in gezelschap van cellist Jan Willem Troost, accordeonist Vincent van Amsterdam en saxofonist Michiel van Dijk.

Artistiek leider Marieke Grotenhuis wijst op het grote belang van tekst in het werk van Bach, waarvoor de muziek vaak de omlijsting is. Dat is voor haar de reden om ook tijdens dit festival de taal een prominente plaats te geven.

Op de foto: Ingmar Heytze

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.