gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Literaire route bij Bachfestival

Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaar een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaer een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

De afvaarten zijn om 12.00 en 15.00 uur en de route duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden schrijvers Nicolien Mizee en Anja Sicking ontmoet, evenals dichter Ingmar Heytze. Zij zijn in gezelschap van cellist Jan Willem Troost, accordeonist Vincent van Amsterdam en saxofonist Michiel van Dijk.

Artistiek leider Marieke Grotenhuis wijst op het grote belang van tekst in het werk van Bach, waarvoor de muziek vaak de omlijsting is. Dat is voor haar de reden om ook tijdens dit festival de taal een prominente plaats te geven.

Op de foto: Ingmar Heytze

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.