gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Literaire route bij Bachfestival

Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaar een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaer een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

De afvaarten zijn om 12.00 en 15.00 uur en de route duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden schrijvers Nicolien Mizee en Anja Sicking ontmoet, evenals dichter Ingmar Heytze. Zij zijn in gezelschap van cellist Jan Willem Troost, accordeonist Vincent van Amsterdam en saxofonist Michiel van Dijk.

Artistiek leider Marieke Grotenhuis wijst op het grote belang van tekst in het werk van Bach, waarvoor de muziek vaak de omlijsting is. Dat is voor haar de reden om ook tijdens dit festival de taal een prominente plaats te geven.

Op de foto: Ingmar Heytze

Lees ook

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.