gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Literaire route bij Bachfestival

Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaar een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Bij het komende Bachfestival zullen twee schrijvers en een dichter over hun persoonlijke relatie met Bach vertellen. Op zondag 18 september vaart fluisterboot De Dordtevaer een route door de grachten van Dordrecht. Op drie plaatsen volgt de ontmoeting met de schrijvers en hun muzikale omlijsting.

De afvaarten zijn om 12.00 en 15.00 uur en de route duurt ongeveer 2 uur. Onderweg worden schrijvers Nicolien Mizee en Anja Sicking ontmoet, evenals dichter Ingmar Heytze. Zij zijn in gezelschap van cellist Jan Willem Troost, accordeonist Vincent van Amsterdam en saxofonist Michiel van Dijk.

Artistiek leider Marieke Grotenhuis wijst op het grote belang van tekst in het werk van Bach, waarvoor de muziek vaak de omlijsting is. Dat is voor haar de reden om ook tijdens dit festival de taal een prominente plaats te geven.

Op de foto: Ingmar Heytze

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"