gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Live-uitzending rondom Dodenherdenking

97df2541407a537cf3606a7a62dac7af

Vanwege de coronacrisis zal ook de Dodenherdenking op deze 4 mei een andere invulling krijgen. Waar normaal gesproken Dordtenaren bij elkaar komen op het Sumatraplein om de gevallenen te herdenken, roept de gemeente op dit jaar thuis te blijven. In plaats daarvan maakt RTV Dordrecht een speciale live-uitzending, die vanaf maandagavond vanaf 19.30 uur te zien is via diverse kanalen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vanaf het Sumatraplein gaat presentator Thijs Blom in gesprek met historici Cees Weltevrede en Dick Verheijen over de impact van de oorlogsjaren op onze stad. Daarbij worden ook fragmenten getoond uit interviews met Dordtenaren die die tijd bewust hebben meegemaakt. Daarnaast hebben ze het over de bevrijding en wat vrijheid ook vandaag de dag nog inhoudt.


Even voor acht uur is live de sobere herdenking op het Sumatraplein te volgen. Burgemeester Kolff zal een krans bij het monument leggen. Na de taptoe en de twee minuten stilte zal hij een toespraak houden. Na afloop van dit moment wordt live geschakeld naar de Dam in Amsterdam waar Koning Willlem-Alexander ook het woord zal nemen.


De live-uitzending start om 19.30 uur en duurt tot 20.25 uur en is te volgen via TV Dordrecht en via

Lees ook

nk2026102893A09284

Ongeloof bij FC Dordrecht na nieuwe afgang: ‘De gifbeker moet helemaal leeg‘

Inspiratieloos, kwalitatief onvoldoende en nul stootkracht. Volledig terecht kegelden de amateurs van SC Genemuiden het armoedige FC Dordrecht woensdagavond uit de KNVB Beker. “Deze doet extra pijn”, merkt een gefrustreerde hoofdtrainer Paul Nuijten.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.