Dordrecht, Netherlands

Loempiakraam leeggeroofd in Dubbeldam, crowdfunding gestart

Een loempiakraam aan het Damplein in Dubbeldam is volledig leeggeroofd. Onder meer de friteuse, een kachel en meerdere zakken met etenswaren zijn buitgemaakt. Betrokken omwonenden zetten daarom een crowdfundingsactie op.
Joram Niese | Redactie Streek 56 | 6 december 2024 12:00 | Aangepast op 6 december 2024 11:21
Riekje Smael Lenskens kwam woensdag een loempia halen bij de kraam op het centrale pleintje en zag de eigenaars er beduusd bij staan. De kraam is namelijk in de nacht van 3 op 4 december helemaal leeggeroofd door een nog onbekende dader.

Smael Lenskens besluit om met haar zoon op internet een inzamelingsactie op te zetten. Mede doordat de eigenaar nauwelijks Nederlands spreekt. “Ik weet wel dat er ergere dingen in de wereld zijn, maar je wilt dan toch iets doen om te helpen. Je bent erg kwetsbaar als je inkomen van zo’n kraampje afhangt”, aldus Smael Lenskens. Inmiddels is er al meer dan 150 euro opgehaald.

Aangifte
De politie kon tegenover RTV Dordrecht niet bevestigen of er aangifte is gedaan. Wel laat een woordvoerder weten dat er een onderzoek loopt.

RTV Dordrecht sprak met initiatiefneemster Riekje Smael Lenskens over het opzetten van de crowdfundingsactie. Bekijk hieronder de beelden.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...