gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lokaal verkeer weren van snelwegen

De oplossing om minder files te hebben op de A15, A16 en N3 is het weren van lokaal verkeer op deze wegen. Daar zouden alternatieve wegen of rijstroken voor moeten komen. Althans dat zegt wethouder Hans Tanis uit Sliedrecht, die in de Drechtsteden verantwoordelijk is voor wonen en bereikbaarheid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoewel vooral op de A15 winst val te behalen, moet er op korte termijn een oplossing voor de N3 worden gevonden. In 2019 wordt die weg grondig vernieuwd en dat heeft grote gevolgen voor het verkeer in de Drechtsteden.

Tanis "Voor die tijd moeten we hebben gekeken wat we daaraan kunnen doen en welke ideeën en plannen er zijn. Niet alleen om de regio bereikbaar te houden als de N3 op de schop gaat, maar wat mij betreft ook hoe we op langere termijn bereikbaar blijven."

Naast extra wegen wordt er ook gedacht aan meer verkeer over water, betere openbaar vervoersverbindingen met bijvoorbeeld de waterbus en pendelbussen op maat, zoals er bijvoorbeeld nu al rijden naar de Dordtse Kil III.

Vanavond wordt in de Drechtraad een master plan besproken over waar de regio heen wil met de bereikbaarheid van de Drechtsteden in de komende jaren.

Lees ook

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.