gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lokaal verkeer weren van snelwegen

De oplossing om minder files te hebben op de A15, A16 en N3 is het weren van lokaal verkeer op deze wegen. Daar zouden alternatieve wegen of rijstroken voor moeten komen. Althans dat zegt wethouder Hans Tanis uit Sliedrecht, die in de Drechtsteden verantwoordelijk is voor wonen en bereikbaarheid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoewel vooral op de A15 winst val te behalen, moet er op korte termijn een oplossing voor de N3 worden gevonden. In 2019 wordt die weg grondig vernieuwd en dat heeft grote gevolgen voor het verkeer in de Drechtsteden.

Tanis "Voor die tijd moeten we hebben gekeken wat we daaraan kunnen doen en welke ideeën en plannen er zijn. Niet alleen om de regio bereikbaar te houden als de N3 op de schop gaat, maar wat mij betreft ook hoe we op langere termijn bereikbaar blijven."

Naast extra wegen wordt er ook gedacht aan meer verkeer over water, betere openbaar vervoersverbindingen met bijvoorbeeld de waterbus en pendelbussen op maat, zoals er bijvoorbeeld nu al rijden naar de Dordtse Kil III.

Vanavond wordt in de Drechtraad een master plan besproken over waar de regio heen wil met de bereikbaarheid van de Drechtsteden in de komende jaren.

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."