gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lokaal verkeer weren van snelwegen

De oplossing om minder files te hebben op de A15, A16 en N3 is het weren van lokaal verkeer op deze wegen. Daar zouden alternatieve wegen of rijstroken voor moeten komen. Althans dat zegt wethouder Hans Tanis uit Sliedrecht, die in de Drechtsteden verantwoordelijk is voor wonen en bereikbaarheid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoewel vooral op de A15 winst val te behalen, moet er op korte termijn een oplossing voor de N3 worden gevonden. In 2019 wordt die weg grondig vernieuwd en dat heeft grote gevolgen voor het verkeer in de Drechtsteden.

Tanis "Voor die tijd moeten we hebben gekeken wat we daaraan kunnen doen en welke ideeën en plannen er zijn. Niet alleen om de regio bereikbaar te houden als de N3 op de schop gaat, maar wat mij betreft ook hoe we op langere termijn bereikbaar blijven."

Naast extra wegen wordt er ook gedacht aan meer verkeer over water, betere openbaar vervoersverbindingen met bijvoorbeeld de waterbus en pendelbussen op maat, zoals er bijvoorbeeld nu al rijden naar de Dordtse Kil III.

Vanavond wordt in de Drechtraad een master plan besproken over waar de regio heen wil met de bereikbaarheid van de Drechtsteden in de komende jaren.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.