gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lokaal verkeer weren van snelwegen

De oplossing om minder files te hebben op de A15, A16 en N3 is het weren van lokaal verkeer op deze wegen. Daar zouden alternatieve wegen of rijstroken voor moeten komen. Althans dat zegt wethouder Hans Tanis uit Sliedrecht, die in de Drechtsteden verantwoordelijk is voor wonen en bereikbaarheid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Hoewel vooral op de A15 winst val te behalen, moet er op korte termijn een oplossing voor de N3 worden gevonden. In 2019 wordt die weg grondig vernieuwd en dat heeft grote gevolgen voor het verkeer in de Drechtsteden.

Tanis "Voor die tijd moeten we hebben gekeken wat we daaraan kunnen doen en welke ideeën en plannen er zijn. Niet alleen om de regio bereikbaar te houden als de N3 op de schop gaat, maar wat mij betreft ook hoe we op langere termijn bereikbaar blijven."

Naast extra wegen wordt er ook gedacht aan meer verkeer over water, betere openbaar vervoersverbindingen met bijvoorbeeld de waterbus en pendelbussen op maat, zoals er bijvoorbeeld nu al rijden naar de Dordtse Kil III.

Vanavond wordt in de Drechtraad een master plan besproken over waar de regio heen wil met de bereikbaarheid van de Drechtsteden in de komende jaren.

Lees ook

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.