Dordrecht, Netherlands

Lokale boekhandels houden hoofd boven water door bezorging

Ondanks de fysieke sluiting weten lokale boekwinkels nog aardig wat omzet te maken door het wegbrengen van boeken. Dit komt mede door het initiatief #steunjeboekhandel.
Dennis Koorevaar | 1 februari 2021 15:22 | Aangepast op 1 februari 2021 15:22
"Hierdoor zagen mensen in dat als je niet lokaal boeken koopt, er straks geen boekhandels meer over zijn. Wij hebben nu enorm veel bestellingen gekregen", vertelt Gerrit-Jan Kruidenier, eigenaar van boekhandel De Nieuwe Bengel in Dordrecht.

Ook collega Gert-Jan van Rietschoten, die met zijn winkel in winkelcentrum Keizerswaard in Rotterdam zit, is erg blij met de aandacht. "We hebben een leuk filmpje opgenomen met alle collega’s die voor onze klanten bezig zijn. Mensen reageren heel leuk op het initiatief."

Er gebeurt nog een hoop in beide winkels, het ligt vol met pakketjes die worden ingepakt. Uiteindelijk worden deze op de fiets of met de auto rondgebracht naar de klanten. "Dat er lekker veel te doen is zorgt voor een goede en opgetogen werksfeer, maar hoe het er uiteindelijk financieel uit gaat zien durf ik nog niet te zeggen", sluit Van Rietschoten af.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Te laat en te weinig informatie: hierdoor gaat Eallum dit jaar niet door

Onvolledige informatie die te laat werd aangeleverd en gebrekkige communicatie. Dat is in hoofdlijne...

Deze oude schuur brengt verborgen geschiedenis Kinderdijk tot leven

Het moet een voor velen onbekende geschiedenis van Kinderdijk tot leven wekken: een oude, vervallen ...

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Een bestelbus is donderdagmiddag van de weg geraakt en tegen een boom geklapt langs de Provincialewe...

Inspecteurs nemen 200 'civiele kunstwerken' onder de loep: 'Gebruik moet veilig kunnen'

Gewapend met onder meer fototoestel, pen, papier en rolmaat heeft een gespecialiseerd team afgelopen...

Gymzaal, buurthuis of kazerne: bij crisis moet je daar terecht kunnen voor hulp

Het kabinet wil in elke buurt een noodsteunpunt waar mensen terecht kunnen als het crisis is. Minist...

Beste KKD-talent komt ook dit seizoen uit samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord

Jaden Slory is woensdagavond benoemd tot beste talent van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie....