Dordrecht, Netherlands

Lotte van Drunen bekroont topseizoen met wereldtitel motorcross

Van Drunen een paar weken terug in actie in Nederland Corrado Francke
Lotte van Drunen uit Sliedrecht heeft zondagochtend de wereldtitel motorcross voor vrouwen in de wacht gesleept. Haar leidende positie kwam in het slotweekend in Turkije niet meer in gevaar.
Corrado Francke | 8 september 2024 09:22 | Aangepast op 8 september 2024 09:22
De Yamaha-rijdster is na Nancy van de Ven in 2022 de tweede Nederlandse wereldkampioen bij de vrouwen, die rijden in de WMX-klasse.

Ruime voorsprong
Met een voorsprong van zeventien punten op Daniela Guillen uit Spanje reisde de 17-jarige naar de laatste Grand Prix, waar ze zaterdag in de eerste manche als vierde eindigde. Guillen werd tweede, maar met nog één manche te gaan was de marge van dertien punten nog altijd enigszins geruststellend.

Van Drunen moest in de eerste bocht van de tweede race even in de remmen knijpen, maar werkte zich al snel op naar de vijfde plek. De diepe sporen van de modderige baan in Afyonkarahisar maakte het niemand makkelijk, maar de Sliedrechtse bleef sterk rondrijden.

Eerste wereldtitel bij de dames
Dat ze voorin geen rol van betekenis speelde en Guillen de Grand Prix won, maakte helemaal niets meer uit. De vijfde plek was meer dan voldoende voor Van Drunen, die dit WMX-seizoen in totaal drie van de zeven Grands Prix op haar naam schreef.

"Ik kan het niet geloven, ik ben zo jong en we hebben hier zó hard voor gewerkt", zei ze hevig geëmotioneerd na afloop, waar ze haar familie en vrienden in de armen viel. En Sliedrecht? Dat heeft er een wereldkampioene bij.

Lees meer over:

Lotte van Drunen|

Meest gelezen

Moeder en kind aangereden op zebrapad in Papendrecht

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 2 okt 2025 10:57

Let op: A16 richting Ridderkerk hele weekend dicht

Redactie Streek 56 | 3 okt 2025 14:00

Lees ook

Van gips naar goud: de prijzenkast van Lotte van Drunen is nu bijna te klein

Stel je voor: je hebt al zoveel gewonnen dat je prijzenkast uitpuilt. Als wereldkampioen motorcross ...

Lotte van Drunen (18) prolongeert wereldtitel motorcross

Lotte van Drunen is voor het tweede jaar op rij wereldkampioen motorcross voor vrouwen geworden. De ...

Lotte van Drunen als leidster naar slotrace WK motorcross

Wordt Lotte van Drunen ook dit jaar wereldkampioen motorcross? De kans is groot, want de Sliedrechts...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Lotte van Drunen klaar voor thuiswedstrijd: ‘Er doen zeker namen mee, maar ik ben ook een naam’

“Ik wil laten zien wat ik kan”, vertelt Lotte van Drunen (18) uit Sliedrecht over de motorcross-manc...

Lotte van Drunen rijdt WK-wedstrijd tussen de mannen: ‘Heel trots’

Normaal gesproken crosst Lotte van Drunen haar WK-wedstrijden bij de dames, maar afgelopen weekend m...