gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Louterbloemen klaar voor jaarwisseling

Ook voor dierenasiel en pension Louterbloemen is oud en nieuw een speciale dag.Het pension zit vol met dieren waarvan de baasjes oud en nieuw vieren of op vakantie zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Veel eigenaren brengen hun dieren naar Louterbloemen omdat het pension op een industrieterrein is gevestigd. Daar wordt tijdens de jaarwisseling amper tot geen vuurwerk afgestoken.

Om de dieren te helpen heeft het pension een aantal voorbereidingen getroffen. Katten krijgen bijvoorbeeld schuilkratjes en thee in hun hokjes. De thee bevat een geruststellende stof waar katten van houden. Ook zijn er middeltjes waar honden rustig van worden. Naast de stofjes maakt het pension ook gebruik van muziek en een speciaal apparaat dat hoge tonen uitzendt, door de tonen kalmeren de dieren.

Daarnaast hebben een paar katten ook een moderne luxe, met een televisie waar beelden uit de natuur op worden vertoond. Op die manier blijven de katten rustig en voelen ze zich thuis.

Het pension heeft helaas geen mogelijkheid meer om dieren op te vangen. Het raadt eigenaren aan om rustig te blijven en hun dieren geen extra aandacht te geven; ¨Je kan het beste normaal doen met je dier. Als jij namelijk schrikt, schrikt je kat ook,¨ zegt Mieke van Gent van het pension. Daarnaast moeten dieren ook de mogelijkheid krijgen om zich terug te trekken in een rustige plek.

Het pension roept mensen op om als ze een dier zien dat gewond is hem op te vangen en de dierenambulance te bellen of een dierenarts. De dierenambulance kunt u bellen via 0900 - 112 0000 of via 144


Lees ook

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.