gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Louterbloemen klaar voor jaarwisseling

Ook voor dierenasiel en pension Louterbloemen is oud en nieuw een speciale dag.Het pension zit vol met dieren waarvan de baasjes oud en nieuw vieren of op vakantie zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Veel eigenaren brengen hun dieren naar Louterbloemen omdat het pension op een industrieterrein is gevestigd. Daar wordt tijdens de jaarwisseling amper tot geen vuurwerk afgestoken.

Om de dieren te helpen heeft het pension een aantal voorbereidingen getroffen. Katten krijgen bijvoorbeeld schuilkratjes en thee in hun hokjes. De thee bevat een geruststellende stof waar katten van houden. Ook zijn er middeltjes waar honden rustig van worden. Naast de stofjes maakt het pension ook gebruik van muziek en een speciaal apparaat dat hoge tonen uitzendt, door de tonen kalmeren de dieren.

Daarnaast hebben een paar katten ook een moderne luxe, met een televisie waar beelden uit de natuur op worden vertoond. Op die manier blijven de katten rustig en voelen ze zich thuis.

Het pension heeft helaas geen mogelijkheid meer om dieren op te vangen. Het raadt eigenaren aan om rustig te blijven en hun dieren geen extra aandacht te geven; ¨Je kan het beste normaal doen met je dier. Als jij namelijk schrikt, schrikt je kat ook,¨ zegt Mieke van Gent van het pension. Daarnaast moeten dieren ook de mogelijkheid krijgen om zich terug te trekken in een rustige plek.

Het pension roept mensen op om als ze een dier zien dat gewond is hem op te vangen en de dierenambulance te bellen of een dierenarts. De dierenambulance kunt u bellen via 0900 - 112 0000 of via 144


Lees ook

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.