gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Louterbloemen klaar voor jaarwisseling

Ook voor dierenasiel en pension Louterbloemen is oud en nieuw een speciale dag.Het pension zit vol met dieren waarvan de baasjes oud en nieuw vieren of op vakantie zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Veel eigenaren brengen hun dieren naar Louterbloemen omdat het pension op een industrieterrein is gevestigd. Daar wordt tijdens de jaarwisseling amper tot geen vuurwerk afgestoken.

Om de dieren te helpen heeft het pension een aantal voorbereidingen getroffen. Katten krijgen bijvoorbeeld schuilkratjes en thee in hun hokjes. De thee bevat een geruststellende stof waar katten van houden. Ook zijn er middeltjes waar honden rustig van worden. Naast de stofjes maakt het pension ook gebruik van muziek en een speciaal apparaat dat hoge tonen uitzendt, door de tonen kalmeren de dieren.

Daarnaast hebben een paar katten ook een moderne luxe, met een televisie waar beelden uit de natuur op worden vertoond. Op die manier blijven de katten rustig en voelen ze zich thuis.

Het pension heeft helaas geen mogelijkheid meer om dieren op te vangen. Het raadt eigenaren aan om rustig te blijven en hun dieren geen extra aandacht te geven; ¨Je kan het beste normaal doen met je dier. Als jij namelijk schrikt, schrikt je kat ook,¨ zegt Mieke van Gent van het pension. Daarnaast moeten dieren ook de mogelijkheid krijgen om zich terug te trekken in een rustige plek.

Het pension roept mensen op om als ze een dier zien dat gewond is hem op te vangen en de dierenambulance te bellen of een dierenarts. De dierenambulance kunt u bellen via 0900 - 112 0000 of via 144


Lees ook

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?