gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Louterbloemen klaar voor jaarwisseling

Ook voor dierenasiel en pension Louterbloemen is oud en nieuw een speciale dag.Het pension zit vol met dieren waarvan de baasjes oud en nieuw vieren of op vakantie zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Veel eigenaren brengen hun dieren naar Louterbloemen omdat het pension op een industrieterrein is gevestigd. Daar wordt tijdens de jaarwisseling amper tot geen vuurwerk afgestoken.

Om de dieren te helpen heeft het pension een aantal voorbereidingen getroffen. Katten krijgen bijvoorbeeld schuilkratjes en thee in hun hokjes. De thee bevat een geruststellende stof waar katten van houden. Ook zijn er middeltjes waar honden rustig van worden. Naast de stofjes maakt het pension ook gebruik van muziek en een speciaal apparaat dat hoge tonen uitzendt, door de tonen kalmeren de dieren.

Daarnaast hebben een paar katten ook een moderne luxe, met een televisie waar beelden uit de natuur op worden vertoond. Op die manier blijven de katten rustig en voelen ze zich thuis.

Het pension heeft helaas geen mogelijkheid meer om dieren op te vangen. Het raadt eigenaren aan om rustig te blijven en hun dieren geen extra aandacht te geven; ¨Je kan het beste normaal doen met je dier. Als jij namelijk schrikt, schrikt je kat ook,¨ zegt Mieke van Gent van het pension. Daarnaast moeten dieren ook de mogelijkheid krijgen om zich terug te trekken in een rustige plek.

Het pension roept mensen op om als ze een dier zien dat gewond is hem op te vangen en de dierenambulance te bellen of een dierenarts. De dierenambulance kunt u bellen via 0900 - 112 0000 of via 144


Lees ook

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.