gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Louterbloemen klaar voor jaarwisseling

Ook voor dierenasiel en pension Louterbloemen is oud en nieuw een speciale dag.Het pension zit vol met dieren waarvan de baasjes oud en nieuw vieren of op vakantie zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Veel eigenaren brengen hun dieren naar Louterbloemen omdat het pension op een industrieterrein is gevestigd. Daar wordt tijdens de jaarwisseling amper tot geen vuurwerk afgestoken.

Om de dieren te helpen heeft het pension een aantal voorbereidingen getroffen. Katten krijgen bijvoorbeeld schuilkratjes en thee in hun hokjes. De thee bevat een geruststellende stof waar katten van houden. Ook zijn er middeltjes waar honden rustig van worden. Naast de stofjes maakt het pension ook gebruik van muziek en een speciaal apparaat dat hoge tonen uitzendt, door de tonen kalmeren de dieren.

Daarnaast hebben een paar katten ook een moderne luxe, met een televisie waar beelden uit de natuur op worden vertoond. Op die manier blijven de katten rustig en voelen ze zich thuis.

Het pension heeft helaas geen mogelijkheid meer om dieren op te vangen. Het raadt eigenaren aan om rustig te blijven en hun dieren geen extra aandacht te geven; ¨Je kan het beste normaal doen met je dier. Als jij namelijk schrikt, schrikt je kat ook,¨ zegt Mieke van Gent van het pension. Daarnaast moeten dieren ook de mogelijkheid krijgen om zich terug te trekken in een rustige plek.

Het pension roept mensen op om als ze een dier zien dat gewond is hem op te vangen en de dierenambulance te bellen of een dierenarts. De dierenambulance kunt u bellen via 0900 - 112 0000 of via 144


Lees ook

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.