gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lucien Foort en ToBe starten UBeat Academy

9bae83d4cefd7f3b14e03606f492aca9

De bekende Nederlandse DJ Lucien Foort en ToBe cultuurcentrum starten vanaf 16 september met UBeat Academy. In het Energiehuis in Dordrecht en online biedt UBeat cursussen aan voor DJ’s en producers.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Lucien Foort, zelf afkomstig uit Dordrecht, legt uit: “We gaan voor een persoonlijke benadering. Je leert niet alleen de trucjes, maar we kijken vooral ook naar wat jij nodig hebt en waar je creativiteit ligt.” DJ’s en producers krijgen in de opleiding ruimte om te experimenten en een eigen sound te ontwikkelen. In tien lessen van drie uur per week werkt UBeat Academy klassikaal aan muziek en aan het verbeteren van eigen tracks. Ook delen ze onderling hun ideeën en vragen en meten ze zich aan elkaar. Ze leren zo relevante keuzes te maken om het beste, muzikale en creatieve resultaat te behalen, aldus Foort.

Lucien zelf zit al 35 jaar in het vak: op zijn 19e veroverde hij in 1989 voor het eerst de wereld met ‘Quadrophonia’. Met veel van zijn releases stond hij hoog in de dance charts en ‘Bleeep!’, een productie van Lucien en Martijn ten Velden, stond zeven maanden onafgebroken op nummer 1 in de Beatport Tech House Chart.

Als DJ stond hij op Tomorrowland, Time Warp, Cream?elds, Dance Valley, Mysteryland, I Love Techno, Roskilde, Extrema, Sankeys, Pacha en Amnesia. Hij deelde het podium met DJ’s als Carl Cox, Sven Väth, Richie Hawtin, John Digweed, Ricardo Villalobos en Monika Kruse.

Dat maakt de samenwerking met ToBe extra bijzonder, want deze bekende DJ begon zijn muziekcarrière als kind bij ToBe, en groeide op in Dordrecht. En dat is de stad die samen met Rotterdam aan de wieg stond van de elektronische muziekscene wereldwijd. Zo vormde Dordrecht de basis van Luciens muziekcarrière en vice versa. De unieke samenwerking met ToBe is voor dezebekende DJ dus echt terug naar zijn Dordtse roots.

Elektronische muziek is hiermee volledig onderdeel van het cursusaanbod van ToBe. Daarnaast sluit het aanbieden van online lessen helemaal aan op een ontwikkeling die de afgelopen maanden in een stroomversnelling is gekomen.

Deelnemen kan via de website van UBeat Academy. Er kunnen direct online lessen worden aangeschaft, en iedereen met ervaring en ambitie kan deelnemen.

Dit is een artikel van 3voor12 Dordrecht

Lees ook

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.