gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Lucien Foort en ToBe starten UBeat Academy

9bae83d4cefd7f3b14e03606f492aca9

De bekende Nederlandse DJ Lucien Foort en ToBe cultuurcentrum starten vanaf 16 september met UBeat Academy. In het Energiehuis in Dordrecht en online biedt UBeat cursussen aan voor DJ’s en producers.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Lucien Foort, zelf afkomstig uit Dordrecht, legt uit: “We gaan voor een persoonlijke benadering. Je leert niet alleen de trucjes, maar we kijken vooral ook naar wat jij nodig hebt en waar je creativiteit ligt.” DJ’s en producers krijgen in de opleiding ruimte om te experimenten en een eigen sound te ontwikkelen. In tien lessen van drie uur per week werkt UBeat Academy klassikaal aan muziek en aan het verbeteren van eigen tracks. Ook delen ze onderling hun ideeën en vragen en meten ze zich aan elkaar. Ze leren zo relevante keuzes te maken om het beste, muzikale en creatieve resultaat te behalen, aldus Foort.

Lucien zelf zit al 35 jaar in het vak: op zijn 19e veroverde hij in 1989 voor het eerst de wereld met ‘Quadrophonia’. Met veel van zijn releases stond hij hoog in de dance charts en ‘Bleeep!’, een productie van Lucien en Martijn ten Velden, stond zeven maanden onafgebroken op nummer 1 in de Beatport Tech House Chart.

Als DJ stond hij op Tomorrowland, Time Warp, Cream?elds, Dance Valley, Mysteryland, I Love Techno, Roskilde, Extrema, Sankeys, Pacha en Amnesia. Hij deelde het podium met DJ’s als Carl Cox, Sven Väth, Richie Hawtin, John Digweed, Ricardo Villalobos en Monika Kruse.

Dat maakt de samenwerking met ToBe extra bijzonder, want deze bekende DJ begon zijn muziekcarrière als kind bij ToBe, en groeide op in Dordrecht. En dat is de stad die samen met Rotterdam aan de wieg stond van de elektronische muziekscene wereldwijd. Zo vormde Dordrecht de basis van Luciens muziekcarrière en vice versa. De unieke samenwerking met ToBe is voor dezebekende DJ dus echt terug naar zijn Dordtse roots.

Elektronische muziek is hiermee volledig onderdeel van het cursusaanbod van ToBe. Daarnaast sluit het aanbieden van online lessen helemaal aan op een ontwikkeling die de afgelopen maanden in een stroomversnelling is gekomen.

Deelnemen kan via de website van UBeat Academy. Er kunnen direct online lessen worden aangeschaft, en iedereen met ervaring en ambitie kan deelnemen.

Dit is een artikel van 3voor12 Dordrecht

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.